OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV niedziela zwykła 10 lipca 2016 roku

  1. Serdecznie witamy wszystkich gości. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30; a w tygodniu
    o godz. 7.00 i 20.00. Nabożeństwo eucharystyczne w niedziele o godz. 18.00.
  2. Bóg zapłać za ofiary składane na tace w pierwsze niedziele miesiąca, które są przeznaczone na prace remontowe przy naszej świątyni. W ostatnim czasie zostały odnowione wszystkie drzwi zewnętrzne do naszej świątyni oraz krzyż znajdujący się na zewnątrz prezbiterium. Odnowiliśmy również jeden rząd ławek. Za wszelkie ofiary jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:, w poniedziałek – święto św. Benedykta, opata patrona Europy; we wtorek wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, bpa i męczennika; w środę – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w piątek – wspomnienie św. Bonawentury, bpa i doktora Kościoła; w sobotę – wspomnienie NMP z Góry Karmel.
  4. Do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszamy w tym tygodniu: w środę – św. Antoniego; w piątek – św. Zofii i w sobotę – św. Jana Pawła II.
  5. Ryszard Halwa dziękuje za ofiary w kwocie 1550 zł złożone tydzień temu na rzecz Fundacji SOS Życia Poczętego.
  6. Dla naszej wspólnoty najbliższa niedziela będzie dniem szczególnej łaski jaką jest odpust parafialny. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. bp Andrzej Czaja ordynariusz diecezji opolskiej. Już dziś zapraszamy i prosimy o zorganizowanie banderii konnej, powozów i muzyki, serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe, zespół GIEWONT i zespół akordeonowy. O poniesienie feretronów i sztandarów w czasie procesji Eucharystycznej na zakończenie Sumy odpustowej prosimy Róże Żywego Różańca oraz Młodzieżową Drużynę Pożarniczą OSP Olcza, a Olczański Strażaków prosimy o poniesienie Figury Matki Bożej Niepokalanej. Do tego wydarzenia pragniemy przygotować się duchowo. Przygotowanie rozpocznie się w środę i potrwa do piątku na mszach św. o godz. 9.00 i 20.00. Poprowadzi je ks. Adam Kaganek CM. W sobotę zapraszamy chorych oraz osoby w podeszłym wieku na Mszę św. o godz. 10.00 podczas, której zostanie udzielony Sakrament chorych – bardzo prosimy bliskich tych osób o pomoc w dotarciu na to nabożeństwo. W środę o godz. 18.30 w dolnym kościele zostanie otwarta wystawa fotografii ks. Zbigniewa Pytla pt. „Styl zakopiański w architekturze sakralnej”. Jeśli to możliwe, postarajmy się przystroić na ten dzień nasze domy flagami.
  7. Uwaga ministranci i lektorzy! Próba liturgiczna przed uroczystością odpustową w piątek o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.
  8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Włodzimierza Bednarczyka z osiedla Mrowce. Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…