OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX niedziela zwykła 09 sierpnia 2015 roku

  1. Serdecznie witamy wszystkich gości odpoczywających na Olczy i zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach. Msze św. w Sanktuarium codziennie godz. 7.00 i 20.00, a w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30. O godz. 18.00 nabożeństwo eucharystyczne.
  2. Sierpień to miesiąc wielu wydarzeń religijnych jak i historycznych. Ze wszystkich stron Polski i Europy pielgrzymi zdążają na Jasną Górę. Łączymy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę i podejmijmy konkretne czyny na rzecz trzeźwość naszego Narodu.
  3. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca:
    w poniedziałek – św. Małgorzaty; w czwartek – św. Antoniego; w piątek – Zofii.
  4. W liturgii Kościoła w poniedziałek – święto świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika; we wtorek – wspomnienie św. Klary; w czwartek – święto NMP Kalwaryjskiej; w piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego; w sobotę – uroczystość Wniebowzięcia NMP msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30 Tego dnia pobłogosławimy zioła i kwiaty, a na wszystkich mszach homilię wygłosi ks. proboszcz z Pardałówki – ofiary składane na tacę będą przeznaczone na pomoc w budowie świątyni w sąsiedniej parafii.
  5. Jeszcze tydzień potrwają półkolonie organizowane przez naszą parafię przy współpracy z UM Zakopane podczas, których codziennie wędrujemy po Tatrach jeśli są chętni to proszeni są o zgłoszenie się do ks. Jerzego. Jutro wyjście o godz. 8.00.
  6. W zakrystii można nabyć książkę o historii Olczy i Olczańskiej parafii wydaną na podstawie materiałów z sesji popularno-naukowej z okazji 100 lecia naszej parafii. Osoby, które zapisały się wcześniej również mogą odebrać książkę w zakrystii.
  7. Fundacja Kacpra, Melchiora i Baltazara (organizatorzy Orszaku Trzech Króli w Krakowie) razem z grupą młodzieży z Krakowa i Słowacji zaprasza rodziny z dziećmi na ściankę wspinaczkową w środę 12 sierpnia w godz. od 16.00 do 19.00. Ściana będzie postawiona przy Remizie OSP Olcza. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w wspinaniu pod okiem doświadczonych instruktorów. Serdecznie zapraszamy.
  8. W minionym tygodniu zmarł w Angli Jan Kluś pochodzący z naszej parafii, polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym…