OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVII niedziela zwykła – 26 lipca 2015 roku

  1. Serdecznie witamy wszystkich gości odpoczywających na Olczy i zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach. Msze św. w Sanktuarium codziennie godz. 7.00 i 20.00, a w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30. Dziś o godz. 18.00 nabożeństwo eucharystyczne.
  2. Jeszcze raz pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się przygotowania odpustu Parafialnego i uświetnili go swoją obecnością.
  3. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Wincentego a Paulo; we wtorek – św. Moniki; w czwartek – św. Andrzeja; w sobotę – św. Teresy.
  4. W liturgii Kościoła w środę – wspomnienie św. Marty; w piątek – św. Ignacego z Loyoli; w sobotę – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bp. i doktora Kościoła.
  5. W poniedziałek 27 dzień miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. i procesję Różańcową Światła na godz. 20.00.
  6. W tym tygodniu przypada I Sobota i niedziela miesiąca. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 19.30, a w niedzielą dodatkowa Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00.
  7. Tatrzańska Fundacja zaprasza dzieci i młodzież gimnazjalną na półkolonie które rozpoczną się jutro. Jeśli są jeszcze chętni to prosimy o skontaktowanie się dzisiaj z panem „doktorem” Janem Ustupskim. Również zapraszamy chętnych do chodzenia po Tatrach w ramach półkolonii organizowanej przez naszą parafię w dniach od 3 do 14 sierpnia zapisy u ks. Jerzego.
  8. W zakrystii można nabyć książkę o historii Olczy i Olczańskiej parafii wydaną na podstawie materiałów z sesji popularno-naukowej z okazji 100 lecia naszej parafii.
  9. W minionym tygodniu zmarł Wacław Walkosz polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym…

Ks. Jerzy Grzyb CM – proboszcz