OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII niedziela zwykła 02 sierpnia 2015 roku

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które jak z każdej pierwszej niedzieli miesiąca są przeznaczone na prace związane z naszym kościołem. Serdecznie witamy wszystkich gości odpoczywających na Olczy i zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach. Msze św. w Sanktuarium codziennie godz. 7.00 i 20.00, a w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30. Dziś dodatkowa Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00 o godz. 18.00 nabożeństwo eucharystyczne.
  2. Sierpień to miesiąc wielu wydarzeń religijnych jak i historycznych. Ze wszystkich stron Polski i Europy pielgrzymi zdążają na Jasną Górę. Łączymy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę i podejmijmy konkretne czyny na rzecz trzeźwość naszego Narodu.
  3. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Barbary; w czwartek – bł. Edmunda Bojanowskiego; w piątek – Matki Bożej Różańcowej.
  4. W liturgii Kościoła we wtorek – wspomnienie św. Jana Marii Vianeya; w czwartek – święto Przemienienia Pańskiego, tego dnia zostanie zaprzysiężony nowy Prezydent naszej Ojczyzny, polecam polecajmy go w naszych modlitwach; w piątek – wspomnienie Edmunda Bojanowskiego założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanej, w tym dniu w naszych modlitwach szczególnie pamiętajmy o naszych Siostrach, które posługują w parafii; sobotę – wspomnienie św. Dominika.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek na wieczornej Eucharystii będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.
  6. Dziękujemy ks. Maciejowi Golasowi oraz wychowawcom, dzięki którym dzieci i młodzież z naszej parafii mogła odpoczywać. Na koloniach w Mielnie. Od jutra rozpoczyna się półkolonia organizowana przez naszą parafię przy współpracy z UM Zakopane w dniach od 3 do 14 sierpnia podczas której codziennie będziemy wędrować po Tatrach jeśli są jeszcze chętni to proszeni są o zgłoszenie się do ks. Jerzego.

Jutro spotkanie przed wejściem do dolnego kościoła i wyjście o godzinie 8.00.

  1. W zakrystii można nabyć książkę o historii Olczy i Olczańskiej parafii wydaną na podstawie materiałów z sesji popularno-naukowej z okazji 100 lecia naszej parafii. Osoby, które zapisały się wcześniej również mogą odebrać książkę w zakrystii.
  2. Biuro Promocji Zakopanego, jako współorganizator 72 Tour de Pologne mając na uwadze dobro mieszkańców i turystów goszczących w tych dniach w naszej gminie, zwraca się z prośbą o powstrzymanie się – w miarę – możliwości od poruszania się samochodami w dniach wyścigu, tzn. 6 i 7 sierpnia br., oraz o przestrzeganie poleceń służb porządkowych. Organizatorzy proszą o zamknięcie w tym dniu psów i kotów, oraz pilnowanie innego inwentarza domowego.
  3. W minionym tygodniu zmarł w USA Bronisław Pawlikowski z os. Frączkówka, polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym…