OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – X niedziela zwykła 7 czerwca 2015 roku

  1. Dziś dodatkowa Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00. Zapraszamy codziennie przez cały czerwiec na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.00.
  2. W miniony poniedziałek na wieczornej Mszy św. uroczyście został włączone do Krucjaty Maryjnej nowe dziewczynki. Gratulujemy Rodzicom oraz s. Ewie.
  3. Jeszcze raz pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości Bożego Ciała. Kapłanom za przygotowanie duchowe przez Sakrament Pokuty, Siostrom Służebniczkom za przygotowanie świątyni i koordynację w przygotowaniu ołtarzy, tym którzy wybudowali ołtarze na swoich posesjach: pani Marii Mikuda, Rodzinie Majerczyk, Rodzinie Gewont, Rodzinie Frączysty. Cieszymy się również z nowo powstałej kapliczki NMP na posesji Państwa Mrowca – Piekarz, którzy użyczyli również nagłośnienia przy ostatnim ołtarzu. Dziękujemy rodzinom i sąsiadom którzy pomogli postawić te ołtarze i je przyozdobić. Cieszymy się i dziękujemy, że tą wielką uroczystość uświetniły swoją obecnością poczty sztandarowe OSP Olcza, Związku Podhalan z Olczy, Naszych Szkół, Banderii Konnej. Dziękujemy Muzyce, Scholii dziecięcej oraz s. Ewie i s. Stanisławie. Dziękujemy Różom Różańcowym, które podjęły trud niesienia feretronów i baldachimu, a także ojcom tegorocznych dzieci I komunijnych i bierzmowanych, którzy nieśli figurę Niepokalanej. Podziękowania dla dzieci I Komunijnych, a także maluchów które sypały kwiaty i dzwoniły dla Pana Jezusa. Bardzo cieszył tak liczny i uroczysty Wasz udział w tym wydarzeniu, który wyrażał się m.in. przez piękne góralskie stroje. Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała serdecznie zapraszamy na wieczorne Msze św. i procesję eucharystyczną.
  4. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – M.B. Różańcowej; w środę – św. Małgorzaty i w sobotę – św. Antoniego.
  5. W liturgii Kościoła w poniedziałek wspominamy św. Jadwigę Królową; w środę bł. Bogumiła; w czwartek – św. Barnabę Apostoła. W piątek Uroczystość NSPJ dodatkowa Msza św. w naszym kościele o godz. 9.00. W tym dniu nie ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny.
  6. W czwartek – 11czerwca br. – zakończenie pierwszego roku przygotowania do sakramentu bierzmowania dla klasy I gimnazjum. Egzamin rozpocznie się o godz. 16.00 według listy alfabetycznej. Na egzamin potrzebny jest indeks, zeszyt i ktoś z Rodziców.
  7. Serdecznie zapraszamy młodych w najbliższą sobotę już po raz drugi na spotkanie pt. „JEZUS NA LODOWISKU” w Hali lodowej Nowego Targu. Dokładne informacje na plakacie przed kościołem i na ulotkach pod chórem.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY.