OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Uroczystość Najświętszej Trójcy IX niedziela zwykła 31 maja 2015 roku

 1. Zapraszamy dziś na godz. 18.00 na ostatnie w tym roku nabożeństwa majowe, a od jutra zapraszamy codziennie przez cały czerwiec na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w tygodniu i w niedzielę o godz. 18.00.
 2. Dziś w Bazylice św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy swoją 40 tą rocznicę święceń przeżywa ks. Mieczysław Kozłowski CM, były proboszcz naszej parafii. Z naszej parafii na tę uroczystość udała się delegacja.
 3. W poniedziałek na wieczornej Mszy św. uroczyście zostaną włączone do Krucjaty Maryjnej dotychczasowe kandydatki.
 4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).
  Uroczystości będzie przewodniczył ks. Wojciech Kałamarz CM nasz tegoroczny wielkopostny rekolekcjonista.
  Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godzinie 8.00 w kościele.

Po Mszy św. przejdziemy trasą:

Z kościoła Drogą do Olczy na granicę naszej parafii na os. Oberconiówka, zakończenie procesji, kazanie i Msza św. u Państwa Frączysty.
(Procesja nie będzie wracać do kościoła).

Kolejne ołtarze przy których procesja będzie się zatrzymywać:

 • Ołtarz – u Państwa Gewont; ul. Oberconiówka 15
 • Ołtarz – u Państwa Majerczyk; ul. Mrowce 32 a
 • Ołtarz – u Państwa Gawlak Mikuda; ul. Mrowce 21
 • Ołtarz – u Państwa Frączysty; ul. Oberconiówka 1b

Bardzo prosimy by uzgodnić w sąsiedztwie i pomóc w przygotowaniu ołtarzy oraz ich rozebraniu po procesji. Zelatorów Róż prosimy o zgłoszenie się i ustalenie szczegółów z siostrą w zakrystii.

 1. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Teresy; we wtorek – św. Heleny.
 2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 udamy się do chorych. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.00.
 3. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w intencji mieszkańców naszego Miasta oraz uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej św. Janowi Pawłowi II, w piątek o godz. 18.00 pod Wielką Krokwią.
 4. Zapraszamy na XVIII Pielgrzymkę SURSUM CORDA z Zakopanego do Ludźmierza, W najbliższą sobotę wyjście o godz. 7.00 z sanktuarium na Krzeptówkach. Dokładne informacje na plakacie w gablocie.
 5. Dziękujemy w imieniu CARITAS POLSKA za ofiary złożone tydzień temu przy wyjściu z kościoła do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi. Zebrano 2110 zł, za każdy dar serdecznie Bóg zapłać,.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY.
 7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Pawlikowskiego z os. Walkosze. Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…