OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Adwentu 21 grudnia 2014 r.

 1. Dziś czwarta niedziela Adwentu, tylko trzy dni dzielą nas od świąt Bożego Narodzenia. To oczekiwanie przeżywajmy uczestnicząc w Roratach o godz. 7.00 oraz wsłuchując się w rozważania Rekolekcji Adwentowych na falach Radia ALEX. Rozpoczynają się dziś i potrwają do wtorku włącznie. Codziennie o godz. 20.00. Serdecznie zachęcamy.
 2. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w sobotę – św. Jana Chrzciciela, św. Anny i św. Wincentego a Paulo.
 3. Zapewne porządki przedświąteczne w naszych domach już na ukończeniu. Podejdźmy w ten sam sposób do naszego przygotowania duchowego do świąt i już teraz przygotujmy się i przystąpmy do spowiedzi. Nie czekajmy na ostatnią chwilę z tym co najważniejsze dla człowieka wierzącego. Idąc do spowiedzi pamiętajmy o pierwszym warunku dobrej spowiedzi czyli RACHUNKU SUMIENIA. Spowiedź dziś przed i podczas Każdej Mszy św., jutro i we wtorek od 6.30 do 8.00 i od 16.00 do 18.00 oraz w Wigilię od 6.30 do 10.00.
 4. We wtorek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią św., szczególnie chcielibyśmy dotrzeć do tych  do których nie chodzimy w I piątki miesiąca. Adresy tych osób prosimy podać w zakrystii.
 5. W najbliższą środę – Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. O ile to jest możliwe na głos dzwonów o godzinie 17.00 zasiądziemy do wigilijnego stołu. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczerzy wigilijnej w naszych domach oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa i wspólnego śpiewu kolęd i pastorałek. Ten dzień niech będzie też okazją, może jedyną w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych i w sąsiedztwie.
 6. Zgodnie z Polską tradycją wstrzymajmy się w tym dniu od spożywania potraw mięsnych i od napojów alkoholowych. W dzień wigilijny nie ma Mszy św. wieczornej. O północy zapraszamy na Pasterkę. Jak w poprzednich latach Pasterka z naszego Sanktuarium będzie transmitowana na antenie Radia Alex. Możemy przekazać tę informację bliskim i znajomym w kraju i zagranicą. Przypominamy, że jak każdego roku ofiary składane podczas Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia Poczętego.
  W uroczystość Narodzenia Pańskiego – nie będzie Mszy św. o godzinie 7.00.
 7. W drugi dzień świąt w piątek wspomnienie św. Szczepana diakona i męczennika. Biskupi polscy udzielają na ten dzień dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Tego dnia na Mszy św. o godz. 11.00 złożymy życzenia dwom siostrom Ewom ze zgromadzenia sióstr Służebniczek i ks. Janowi z okazji ich imienin. Pamiętajmy w modlitwie również o ks. Szczepanie Szpotonie CM. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
 8. W czasie świąt Bożego Narodzenia odwiedzamy swoje rodziny. Obdarowujemy się prezentami. Zachęcamy do nabycia kalendarzy z naszej parafii, czy pięknie oprawionej kopia pierwszych stron kronika parafii z 1914 roku wraz z pocztówkami ukazującymi wydarzenia i miejsca z Olczy.
 9. W sobotę – 27 dzień miesiąca – o godz. 20.00 serdecznie zapraszamy na ostatnią w tym roku procesję różańcową światła.
 10. Zachęcamy do czytania prasy religijnej Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Wiele dobrych artykułów, które pomogą w przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia. Jest też kilka egzemplarzy Małego Gościa Niedzielnego z dołączonym gęsim piórem podobnym do tego którym pisała św. Teresa z Avila, której życie poznajemy w czasie rozważań roratnich.
 11. W dniach od 27 do 30 XII odbędą się rekolekcje dla maturzystów zarówno w misjonarskim Seminarium jak i w Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej Dokładne informacje można uzyskać u ks. Jerzego.
 12. Parafialny Regionalny Zespół Giewont zachęca do nabycia płyty pt. „Giewont na święta” nagranej rok temu. Mamy nadzieję, że płyta ta umili Wam czas spędzony przy stole wigilijnym podczas wspólnego śpiewu kolęd.
  Po Mszy świętej będzie możliwość nabycia. Zespół zaprasza na góralskie kolędowanie przed pasterką o 23.15 do górnego kościoła, a w drugi dzień świąt po Mszy św. o godzinie 11.00 zapraszamy na góralskie Jasełka do auli dolnego Kościół.
 13. Próba dla ministrantów i lektorów w poniedziałek o godz. 13.00. Prosimy rodziców, aby dopilnowali, by chłopcy dotarli na próbę.
 14. 16 grudnia zmarł w USA śp. Władysław Gawlak –Homernik polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu…