OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Adwentu 14 grudnia 2014 r.

  1. Dzisiejsza, trzecia niedziela Adwentu, w słowie Bożym i modlitwach wzywa nas do chrześcijańskiej radości. Radości, która jest charakterystycznym rysem chrześcijańskiego oczekiwania na przyjście Pana. Już dziś radujemy się myślą, że przyjdzie kochający nas i bliski nam Jezus. Zwycięzca grzechu i śmierci, który daje nam możność uczestnictwa w swoim zwycięstwie.
    To oczekiwanie przeżywajmy uczestnicząc w Roratach, od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Rozpoczynający się tydzień w Kościele przeżywamy jako szczególny czas modlitw o życie chrześcijańskie naszych rodzin.
  2. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
    w poniedziałek – św. Zofii; we wtorek – św. Jana Pawła II; w środę – św. Jadwigi Królowej; w czwartek – św. Katarzyny Labouré; w piątek – św. Józefa.
  1. Zaczynamy robić porządki przedświąteczne nie czekamy z nimi na ostatnią chwilę. Podejdźmy w ten sam sposób do naszego przygotowania duchowego do świąt i już teraz przygotujmy się i przystąpmy do spowiedzi. Nie czekajmy na ostatnią chwilę z tym co najważniejsze dla człowieka wierzącego. Idąc do spowiedzi pamiętajmy o pierwszym warunku dobrej spowiedzi czyli RACHUNKU SUMIENIA.
  2. Za niecałe dwa tygodnie radosne święta Bożego Narodzenia. Wysyłamy bliskim życzenia i prezenty, zachęcamy by tymi darami stały się kalendarze z naszej parafii, czy kopia pierwszych stron kronika parafii z 1914 roku wraz z pocztówkami ukazującymi wydarzenia i miejsca z Olczy. Można je nabyć pod chórem. Tam też można jeszcze nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece wigilijne – to już ostatnie sztuki. Ofiary składane za świece są przeznaczone na CARITAS Polska w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zaś ofiary za opłatki będą przekazane na misje zagraniczne prowadzone przez siostry Służebniczki.
  3. Zachęcamy do czytania prasy religijnej Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Wiele dobrych artykułów, które pomogą w przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia.