Ogłoszenia duszpasterskie V NWP

 1. By dobrze przeżyć czas Wielkiego Postu dobrze jest korzystać z pomocy jakie daje nam na ten czas Kościół są nimi nabożeństwa: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale.
  Oraz Rekolekcje Wielkopostne.
  W naszym sanktuarium Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 15.30 dla dzieci, a o godz. 19.00 i 20.00 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale śpiewamy w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, 15 minut przed Mszą św. o godz. 11.00 i o godz. 18.00.

 2. W w minioną sobotę ks. Inf. Stanisław Olszówka udzielił sakramentu bierzmowania osiemnastu naszym młodym parafianom – polecamy ich Waszej modlitwie.

 3. Dziś rozpoczynamy rekolekcje dla dorosłych, młodzieży szkół średnich
  i pracującej. Poprowadzi je ks. Stanisław Łomnicki – ze Zgromadzenia Słowa Bożego potocznie zwanego Werbistami, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej.
  Prośmy kochającego Boga o dobre i owocne przeżycie tych szczególnych dni.
  Ze względu na rekolekcje Msze św. poranne w poniedziałek, wtorek i środę będą
  o godz. 9.00. Program rekolekcji znajdziemy w gablocie ogłoszeń, a także na drzwiach wejściowych naszego kościoła.
  (Program rekolekcji osobna kartka)

 4. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – Matki Bożej Różańcowej; w czwartek – św. Małgorzaty.

 5. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w środę o godz. 18.15.

 6. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy przy kościele Najświętszej Rodziny o godz. 20.00 i ulicami Krupówki, Zamoyskiego przejdziemy do kościoła Św. Krzyża. Serdecznie zachęcamy do licznego uczestnictwa.
  Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież z naszej parafii do wzięcia udziału w konkursie
  na najpiękniejszą palmę. Palmy prosimy przynosić do ks. Macieja do najbliższej soboty.

 7. W naszym Sanktuarium, w dniu 10 kwietnia br. o godz. 18.30 w czwartą rocznicę katastrofy samolotu pod Smoleńskiem, zaprasza na Eucharystię w intencji ofiar tej tragedii. Po Mszy św. zostaną złożone wieńce i znicze pod pomnikiem upamiętniającym tamto wydarzenie.

 8. Spotkanie Rodziców dzieci, które w tym roku będą przeżywać rocznicę I Komunii świętej, odbędzie się w piątek po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

 9. Dzisiaj przy wyjściu do puszek będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do „Grobu Pańskiego”.