OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Niedzielą Palmową rozpoczyna się w Liturgii Kościoła Wielki Tydzień.
  To najważniejszy czas w ciągu roku dla chrześcijanina.
  Liturgia Wielkiego Czwartku, Piątku i Wielkiej Soboty rozpocznie się o godzinie 18.00.
  Rezurekcja z procesją w niedzielę o godz. 6.00.
  Pamiętajmy o adoracji w Wielki Piątek i Wielką Sobotę – o ile to możliwe według porządku znajdującego się w programie. Możliwość spowiedzi w tym tygodniu: od poniedziałku
  do środy: rano przed Mszą św. i po południu od godz. 17.30, w Wielki Piątek od 21.00,
  a w Wielką Sobotę od 9.00 do 16.00.
 2. W Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o godzinie 15.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary składane przy adoracji krzyża, zostaną przekazane na renowację Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
 3. Prosimy o podanie w zakrystii adresów osób, które ze względu na stan zdrowia czy też wiek nie będą mogły uczestniczyć w liturgii Wielkanocnej, a chciałyby skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć Komunię świętą. Odwiedzimy te osoby w najbliższy czwartek od godz. 9.00.
 4. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Antoniego, we wtorek – św. Zofii, w środę – bł. Jana Pawła II.
 5. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 6. Od dzisiejszej niedzieli do wielkiej środy włącznie na antenie radia ALEX od godz. 20.00 do 21.00 trwać będą rekolekcje – wielkopostne. Jest to okazja szczególnie dla tych,
  którzy nie mogli brać udział w rekolekcjach parafialnych. Zachęcamy do wsłuchiwania się w rozważania tym bardziej, że rekolekcjonistą będzie sam Ojciec święty Jan Paweł II, dziś błogosławiony, a za niedługo ogłoszony świętym. Serdecznie zapraszamy.
 7. W sobotę podczas święcenia pokarmów na stół wielkanocny, podobnie jak rok temu będzie zbierana żywność która trafi do osób i rodzin przeżywających trudności materialne. Wędliny i inne produkty spożywcze będzie można złożyć do przygotowanych pojemników.
 8. Konkursie na najpiękniejszą Palmę przyznano dwie pierwsze nagrody otrzymują je bracia Kamil i Dawid Lipowy, drugie miejsce dla Marysia Gut – Misiaga i jej rodziców, a trzecie dla Amelki Bukowskiej. Wszystkim którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy i gratulujemy.
 9. Dziś o godz. 20.00 Droga Krzyżowa ulicami Zakopanego.
  Rozpocznie się przy kościele pw. Świętej Rodziny, a zakończy w kościele pw. św. Krzyża.