OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W miesiącu październiku, nabożeństwa różańcowe, w naszym sanktuarium w niedzielę o 18. 00, a w dni powszednie nabożeństwa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu bierzmowania i starszej oraz dla dorosłych po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła; w środę – św. Jadwigi Śląskiej; w czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika; w piątek – święto św. Łukasza , Ewangelisty; w sobotę –
  bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika.

 3. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Antoniego; we wtorek – św. Zofii; w środę – bł. Jana Pawła II; w czwartek –św. Jadwigi Królowej; w piątek – św. Katarzyny Labouré, w sobotę – św. Józefa.

 4. W dzisiejszą niedzielę, 13 października przeżywamy XIII Dzień Papieski. Dziś przy kościołach, oraz na ulicach miast są prowadzone zbiórki do puszek, na pomoc dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży, która pragnie się uczyć – jest to żywy pomnik postawiony bł. Janowi Pawłowi II.

 5. W najbliższą środę Gimnazjum na Olczy będzie przeżywało drugą rocznicę nadania szkole im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Tym uroczystościom będą towarzyszyć różne imprezy kulturalne, dlatego też różaniec dla dzieci w najbliższą środę będzie po Mszy św. wieczornej.

 6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc listopad, który naznaczony jest modlitwą za zmarłych. W zakrystii i w kancelarii Siostra przyjmuje wypominki listopadowe i roczne.

 7. Ponieważ znana jest już data kanonizacji bł Jana Pawła II, chcielibyśmy się zorientować ile osób
  z naszej parafii chciałoby pielgrzymować na to wydarzenie do Rzymu. Chętnych prosimy
  o zapisanie się w Zakrystii.

 8. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii ks. Proboszcza z niedużej miejscowości na wschodzie Polski, gdzie wspólnota parafialna od lat buduje świątynię. Ks. Proboszcz będzie głosił kazania a po Mszy św. Będzie można wesprzeć budowę zbiórką ofiar do puszek.

 9. Informacje na temat „Szkoły lektora”. Pan Grzegorz z parafii pw. Świętego Krzyża (folder gablota).

 10. Łącząc się z papieżem Franciszkiem w modlitwie zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi, oddajmy Rodziny naszej parafii Jej Sercu.