OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca dodatkowa msza św. na cmentarzu o godz. 16.00. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tace, które są w sposób szczególny przeznaczone na potrzeby naszej świątyni i parafii.
  Przypominamy, że na cmentarzu obok śmietnika został utworzony kompostownik,
  bardzo prosimy by sprzątając groby do kompostownika wrzucać wieńce, trawę i kwiaty z ziemią itp., natomiast wszelkie donice, znicze oraz inne sztuczne ozdoby i kwiaty do śmietnika.
  Dziś o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe.

 2. Rozpoczął się miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe, w naszym kościele nabożeństwa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu bierzmowania i starszej oraz dla dorosłych po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej; w środę – świętych bł. Wincentego Kadłubka, bp.

 4. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – MB Różańcowej; w czwartek –św. Małgorzaty.

 5. Dzisiejsza niedziela jest ogólnopolskim dniem modlitwy w intencji pokoju w Syrii, po Mszach św. we wszystkich kościołach w Polsce zbierane datki do puszek na rzecz osób poszkodowanych i cierpiących w Syrii.

 6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc listopad, który naznaczony jest modlitwą za zmarłych. W zakrystii i w kancelarii Siostra przyjmuje wypominki listopadowe i roczne. Nie zapominajmy o naszych bliskich zmarłych oczekujących naszej pamięci modlitewnej.

 7. W przyszłą niedzielę, 13 października będziemy przeżywać XIII Dzień Papieski. W tym dniu przy kościołach prowadzone będą zbiórki do puszek, ofiara na pomoc dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży studenckiej.