OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś w naszej parafii kazania głosi ks. proboszcz Ryszard Buryło z parafii Moszczany w diecezji przemyskiej, który wraz ze wspólnotą parafialną już wiele lat buduje świątynię. Swoimi ofiarami do puszek po Mszy św. możemy wspomóc to dzieło.

 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy kolejny Tydzień Misyjny w Kościele.
  W miesiącu październiku, nabożeństwa różańcowe, w naszym sanktuarium w niedzielę o 18. 00, a w dni powszednie nabożeństwa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu bierzmowania i starszej oraz dla dorosłych po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy. Przy tej okazji prosimy rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, by sprawdzili w indeksach jak wygląda uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. i nabożeństwach różańcowych.

 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, bp; we wtorek – wspomnienie bł Jana Pawła II, papieża; natomiast w następną niedzielę będziemy uroczyście przeżywać rocznicę poświecenia kościoła.

 4. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w czwartek –św. Jana Chrzciciela; w piątek – św. Anny.

 5. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek w minioną niedzielę w XIII Dzień Papieski. Kwota 1754zł i 62 gr pomoże zdolnej, lecz ubogiej młodzieży w zrealizowaniu pragnień związanych ze zdobywaniem wiedzy.

 6. Wczoraj nasze Olczańskie gimnazjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki wzięło udział Mszy św.
  i uroczystościach związanych z osobą patrona w Warszawie na Żoliborzu.

 7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc listopad, który naznaczony jest modlitwą za zmarłych. W zakrystii i w kancelarii Siostra przyjmuje wypominki listopadowe i roczne.

 8. Ponieważ znana jest już data kanonizacji bł Jana Pawła II, chcielibyśmy się zorientować ile osób
  z naszej parafii chciałoby pielgrzymować na to wydarzenie do Rzymu. Chętnych prosimy o zapisanie się w Zakrystii. Jeśli będzie to tylko kilka osób dołączymy się do pielgrzymów z innej parafii.

 9. Serdecznie zapraszam na spotkanie Radę Parafialną w piątek – 25 października po wieczornym różańcu ok. Godz. 18.15, na to spotkanie zapraszamy także tych parafian, którzy chcieliby czynnie włączyć się w przygotowania uroczystości 100 lecia naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w auli dolnego kościoła ponieważ planowana jest projekcja audiowizualna, dotycząca również powstającego Ogrodu Różańcowego. Serdecznie zapraszam.

 10. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę następuje zmiana czasu z letniego na zimowy. Podczas zmiany czasu z letniego na zimowy cofamy zegary o 1 godzinę – z godziny 3.00 na godzinę 2.00.
  W nocy z soboty na niedzielę będziemy zatem spali o godzinę dłużej!

 11. Za tydzień w niedzielę 27 dzień miesiąca serdecznie zapraszamy na Mszę św. i procesje różańcową światła na godzinę 18.30.