Ogłoszenia duszpasterskie XVII niedziela zwykła 29 lipca 2012 r.

1. Serdecznie witamy w naszym Sanktuarium wszystkich turystów i gości, życzymy udanego wypoczynku, a powracającym do domu bezpiecznej podróży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni. Msze św. w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. W tygodniu przed wieczorną Mszą św.– w poniedziałek – nabożeństwo do św. Wincentego a Paulo, we wtorek nabożeństwo do św. Józefa, w środę nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik, w czwartek – modlitwy za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego. W niedzielę nabożeństwo eucharystyczne o godz. 18.00.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w piątek od godziny 9.00.

 

3. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 19.30

4. W najbliższą niedzielę dodatkowa msza św. na cmentarzu o godz. 16.00.

5. W środę, 1 sierpnia, przypada 68 rocznica Powstania Warszawskiego. Natomiast w połowie sierpnia przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wszystkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków. Sierpień to czas gdy z wszystkich stron Polski i Europy pielgrzymi zdążają na Jasną Górę. Łączymy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.

6. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Andrzeja, w środę – św. Teresy, w czwartek – św. Heleny, w piątek – św. Barbary.

7. Serdecznie zapraszamy w pierwszą sobotę o godz. 19.30 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.