Ogłoszenia duszpasterskie – XVI niedziela zwykła – 22.07.2012

1. Serdecznie witamy wszystkich naszych Gości i Turystów, życzymy Wam dobrego wypoczynku. Dziś przeżywamy w naszej parafii Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. Suma odpustowa z procesją zostanie odprawiona o godzinie 1100. Przewodniczyć jej będzie ks. abp Tadeusz Gocłowski. Po procesji w auli dolnego kościoła występ pokoleniowy Parafialnego Regionalnego Zespołu GIEWONT. O godzinie 18.00 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne.

2. W środę święto św. Jakuba Apostoła, w tym dniu czcimy też św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Po wieczornej Mszy świętej o godz. 20.00 zapraszamy na poświęcenie pojazdów

3. W środę o godz. 19.30 w dolnym kościele spotkanie dla rodziców dzieci, które wyjeżdżają na kolonie do Ustronia Morskiego.

4. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie świętego Joachima i świętej Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu szczególnie pamiętajmy o wdzięczności i życzliwości dla swoich żyjących rodziców, a zmarłych rodziców polecajmy Miłosierdziu Bożemu.

5. W piątek, o godz. 20.00 Msza św. z Procesją Różańcową Światła. Serdecznie zapraszamy czcicieli Maryi Niepokalanej.

6. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: we wtorek – św. Jana Chrzciciela, w środę – św. Anny, w piątek – św. Wincentego a Paulo, w sobotę – św. Moniki.