Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę Adwentu — 18.12.2010

1. Dziś już ostatnia niedziela Adwentu. Pamiętajmy o spowiedzi świętej przed świętami. Spowiadamy dziś podczas każdej Mszy świętej, a od poniedziałku do piątku od godz. 6.30 do 8.00 i od 16.30 – 18.00; w Wigilię od godziny 6.30 do 10.00.

2. Od dzisiaj możemy wziąć udział w rekolekcjach adwentowych głoszonych na antenie Radia ALEX o godzinie 20.00.

3. Nabożeństwo eucharystyczne dziś o godzinie 18.00.

4. W środę od godziny 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią świętą, do których nie chodzimy w pierwsze piątki miesiąca. Nowe adresy prosimy zgłaszać w zakrystii.

5. Ostatnie Roraty w sobotę. Najgorliwsze dzieci i młodzież, którzy będą mieć wszystkie obrazki – otrzymają nagrody.

6. W najbliższą sobotę – Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. O ile to jest możliwe na głos dzwonów o godzinie 17.00 zasiądziemy do wigilijnego stołu. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczerzy wigilijnej w naszych domach oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa i wspólnego śpiewu kolęd i pastorałek. Ten dzień niech będzie też okazją, może jedyną w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie.

Zgodnie z Polską tradycją wstrzymajmy się w tym dniu od spożywania potraw mięsnych i od napojów alkoholowych. W dzień wigilijny nie ma Mszy św. wieczornej. O północy odprawimy Pasterkę. Jak w poprzednich latach Pasterka z naszego Sanktuarium będzie transmitowana w telewizji internetowej na stronie www.watra.pl i na antenie Radia Alex. Możemy przekazać tą informację bliskim i znajomym w kraju i zagranicą. Przypominamy, że jak każdego roku ofiary składane podczas Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia Poczętego.

7. Zespół Giewont zaprasza na występ Bożonarodzeniowy przed Pasterką o godz. 23.00 do auli w dolnym kościele. Próby zespołu; w środę i czwartek o godz. 18.00.

8. W niedzielę – Uroczystość Narodzenia Pańskiego – nie ma Mszy św. o godzinie 7.00.

9. W Uroczystość św. Szczepana składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Na Mszy św. o godz. 11.00 złożymy życzenia ks. Janowi i ks. Szczepanowi z racji ich imienin. Po sumie powtórzenie jasełek w wykonaniu Zespołu Giewont.

10. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Józefa.

11. Jutro – w poniedziałek – spotkanie Rady Parafialnej w Domu Misyjnym o godz. 19.00.