VIII niedziela zwykła – 27 lutego 2011 roku

1. Dziś, 27 dzień miesiąca, o godz. 18.30 Msza św. i kolejna Procesja Różańcowa Światła. Procesję poprowadzi ks. Paweł Holc CM, proboszcz parafii M.B. z Lourdes w Krakowie. Przed Mszą św. zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu Tomasza Gronkowskiego.

Żegnając naszych gości, którzy kończą ferie życzymy wszystkim szczęśliwego powrotu do domów i Bożego błogosławieństwa.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 16.00. Dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 20.00. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w I piątek od godz. 9.00.

3. W piątek – święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej.

 

4. Przed Mszą świętą wieczorną – w poniedziałek: Nowenna do św. Wincentego a Paulo, w środę: Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik, a piątek: Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do liczniejszego udziału w tych pięknych modlitwach.

5. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca:

– w poniedziałek – św. Wincentego a Paulo, św. Moniki, św. Andrzeja,

– we wtorek – św. Teresy,

– w środę – św. Heleny,

– w czwartek – św. Barbary,

– piątek – Sł. Bożego Jana Pawła II.

6. Próba Małego Giewontu w czwartek o godz. 19.00.

7. Dziś przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć film pt. „ Paweł z Tarsu” w sześciu częściach na DVD. Komplet kosztuje 130 zł. Pojedyncze płytki po 25 zł.

8. Trwają prace przy wykonaniu Ołtarza, który będzie poświęcony bł. Janowi Pawłowi II. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom: pięciu rodzinom za dar w wysokości 2.600 zł. Różom: św. Małgorzaty za ofiarę 1400 zł, św. Królowej Jadwigi – za ofiarę 1000 zł, św. Moniki – za ofiarę 300 zł. i św. Anny za ofiarę 550 zł Liczymy na dalszych ofiarodawców.

9. Z radością informujemy naszych parafian i mieszkańców Zakopanego, że w dniu 15 marca /we wtorek/, zgromadzi się w naszym Sanktuarium Episkopat Polski wraz z Nuncjuszem Apostolskim na modlitwie Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00.J uż dziś zapraszamy do wspólnej modlitwy z Pasterzami Kościoła w Polsce.

10. Parafia Najświętszej Rodziny w Zakopanem organizuje dwudniowe katechezy dla narzeczonych w dniach 26/27 marca, 7/8 maja i 11/12 czerwca. Zgłoszenia w kancelarii parafii Swiętej Rodziny.

 

ks. Mieczysław Kozłowski CM

Proboszcz