VII niedziela zwykła – 20 lutego 2011 roku

1. Serdecznie witamy w naszym Sanktuarium wszystkich Gości. Życzymy Wam dobrego wypoczynku, wzmocnienia sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Msze św. w niedziele o godz. 700, 900, 1100 i 1830, a w dni powszednie o godz. 700 i 1700. Dziś nabożeństwo eucharystyczne o godzinie 1800.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Damiana, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek – święto katedry św. Piotra Apostoła, w środę – św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

3. W środę po nowennie spotkanie Apostolatu Maryjnego i wszystkich Róż Żywego Różańca w sali katechetycznej w dolnym kościele.

4. Przed Mszą świętą wieczorną – w poniedziałek: Nowenna do św. Wincentego a Paulo, w środę: Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik, a piątek: Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do liczniejszego udziału w tych pięknych modlitwach.

5. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca:

– w czwartek – św. Jana Chrzciciela,

– w piątek – św. Anny,

6. Dzisiaj o godz. 19.30 odbędzie się koncert słowno – muzyczny Wielka Msza Jana Pawła II w kompozycji Geralda Spitznera z Austrii w wykonaniu Artystek:

naszej rodaczki z Zakopanego, artystki światowej sławy zamieszkałej w Austrii

Grażyny Zielińskiej /sopran/

Prof. Elżbiety Karolak /organy/

Magdaleny Mitkowskiej /skrzypce/

Wdzięczni za wielkość świętości Jana Pawła II, Fundacja im. Św. Ojca Pio zaprasza wszystkich rodaków radujących się z nadchodzącej Jego beatyfikacji.

6. 27 lutego w niedzielę o godz. 18.30 Msza św. i kolejna już Procesja Różańcowa Światła. Serdecznie zapraszamy parafian i gości.

7. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć film pt. „ Paweł z Tarsu” w sześciu częściach na DVD.

Komplet kosztuje 130 zł. Pojedyncze płytki po 25 zł.

7. Trwają prace przy wykonaniu kolejnego Ołtarza w naszym Sanktuarium, który będzie poświęcony bł. Janowi Pawłowi II. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom: czterem rodzinom za dar w wysokości 1.700 zł. Różom: św. Małgorzaty za ofiarę 1400 zł,

św. Królowej Jadwigi – za ofiarę 1000 zł i św. Moniki – za ofiarę 300 zł. Liczymy na dalszych ofiarodawców.

ks. Mieczysław Kozłowski CM

Proboszcz