III NIEDZIELA ADWENTU – 12 grudnia 2010 r.

1. Dziś o godz. 15.00 dodatkowa Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i ich Rodziców. Przy wyjściu ofiarami złożonymi do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła można nabyć opłatki i świece na stół wigilijny rozprowadzane przez CARITAS Polska. Dochód ze sprzedaży opłatków wspiera Misje prowadzone przez nasze Siostry Służebniczki, a ze sprzedaży świec najbiedniejsze dzieci.

2. Nabożeństwo eucharystyczne dziś o godzinie 18.00.

3. Masza św. roratnia w naszym kościele odprawiana jest w dni powszednie o godz. 7.00.

4. Biuro Oddziału nr 6 NSZZ Solidarność w Zakopanem serdecznie zaprasza wszystkich swoich członków i sympatyków na uroczystą Mszę św. z okazji – Dnia Pamięci Ofiar Stanu Wojennego – w poniedziałek, 13 grudnia o godz. 18.00 w kościele OO. Bernardynów. Będzie to również zakończenie obchodów 30 – lecia powstania związku. Również w poniedziałek w kościele św. Krzyża o godz. 18.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Lucji, dziewicy i męczennicy, we wtorek św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła, w czwartek – rozpoczęcie nowenny do Dzieciątka Jezus.

6. Próba Małego Giewontu w czwartek o godz. 19.00.

7. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Joanny i św. Antoniego, w środę – św. Zofii, w piątek – św. Jadwigi Królowej, w sobotę – św. Katarzyny Laboure.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Są już w sprzedaży kartki świąteczne z naszą szopką.