IV NIEDZIELA ADWENTU – 19 grudnia 2010 r.

1. Dziś już ostatnia niedziela Adwentu. Pamiętajmy o spowiedzi świętej przed świętami. Spowiadamy dziś podczas każdej Mszy świętej, a od poniedziałku do czwartku od godz. 6.30 do 8.00 i od 16.00 – 18.00; okazja do spowiedzi świętej będzie również w Wigilię od godziny 6.30 do 10.00.

2. Od dzisiaj możemy wziąć udział w rekolekcjach adwentowych głoszonych na antenie Radia ALEX o godzinie 20.00.

3. Nabożeństwo eucharystyczne dziś o godzinie 18.00.

4. W czwartek od godziny 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią świętą, do których nie chodzimy w pierwsze piątki miesiąca. Nowe adresy prosimy zgłaszać w zakrystii. Również w czwartek o godz. 19.00 próba Małego Giewontu.

5. Ostatnie Roraty w piątek. Najgorliwsze dzieci i młodzież, którzy będą mieć wszystkie obrazki – otrzymają nagrody.

6. W najbliższy piątek Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. O ile to jest możliwe na głos dzwonów o godzinie 17.00 zasiądziemy do wigilijnego stołu. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczerzy wigilijnej w naszych domach oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa i wspólnego śpiewu kolęd.

Zgodnie z Polską tradycją wstrzymajmy się w tym dniu od napojów alkoholowych. W dzień wigilijny nie ma Mszy św. wieczornej. O północy odprawimy Pasterkę. Przypominamy, jak każdego roku ofiary składane podczas pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia Poczętego. Pasterka będzie transmitowana przez Internet na cały świat na stronie www.watra.pl. Możemy powiadomić krewnych i znajomych także za granicą.

7. Mały Giewont zaprasza na występ Bożonarodzeniowy przed Pasterką o godz. 23.15 do auli w dolnym kościele

8. W sobotę Uroczystość Narodzenia Pańskiego – nie ma Mszy św. o godzinie 7.00.

9. W przyszłą niedzielę – Święto Swiętej Rodziny. Sumę odpustową w kościele Najświętszej Rodziny o godz. 11.00 odprawi Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Na Mszy św. o godz. 11.00 złożymy życzenia ks. Janowi i ks. Szczepanowi z racji ich imienin. Po sumie powtórzenie dla gości przedstawienia Małego Giewontu.

10. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Józefa,

w środę– Sł. Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

11.W piątek zmarła śp. Anna Ustupska Zakręcka z os. Klusie. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00 w kościele. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu; wieczny odpoczynek…

Ks. Mieczysław Kozłowski CM

Proboszcz