II NIEDZIELA WIELKANOCY UROCZYSTOŚĆ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 11 KWIETNIA 2010 ROKU

1.Dziś obchodzimy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Dziękujemy Bogu za Jego dobroć i wypraszamy łaski dla świata całego.

2.W związku z tragiczną katastrofą lotniczą w której zginął Prezydent Rzeczpospolitej Polski wraz z Małżonką oraz wielu innych wspaniałych i ważnych Polaków zapraszamy wszystkich na Nabożeństwo Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00 na którym modlić się będziemy w intencji wszystkich, którzy ponieśli śmierć. Także w środę na Nowennie do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik i w piątek przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego o godz. 18.30. Niech nasz udział w tych modlitwach będzie wyrazem troski o Ojczyznę i świadomości jak wielką stratę poniósł Naród.


3.W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy we wtorek św. Marcina I, papieża i męczennika.

4.W związku z przygotowaniem do udziału w konkursie próba Małego Giewontu we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 19.00. Apelujemy o obecność.

5.Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św.Joanny, we wtorek – św. Antoniego, w środę – Bł. O.Edmunda Bojanowskiego, w czwartek – św. Zofii, w sobotę – św. Jadwigi Królowej.

6.Parafia Tatrzańska Świętego Krzyża w Zakopanem zaprasza na międzynarodową konferencję ewangelizacyjną pod patronatem Jego Eminencji Księdza Kardynała Stanisława Dziwisz „Jak rozmawiać z Panem Bogiem o moim mieście, o moim życiu, o mojej rodzinie”, z udziałem gościa z USA, pani Terry Bork. Konferencja odbędzie się w dniach 18 – 20 kwietnia. Więcej szczegółów na afiszach w gablotach.

7.W środę odbył się pogrzeb śp. Heleny Jarząbek z osiedla Mrowce. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie…

Ks. Mieczysław Kozłowski CM

Proboszcz