4 Niedziela Wielkiego Postu – 14.03.2010 r.

1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Jerzy Berdychowski, misjonarz z naszego Zgromadzenia. Serdecznie Go witamy i wypraszać będziemy dla Niego potrzebne łaski. (Program rekolekcji oddzielna kartka).

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz. 15.30, dla młodzieży gimnazjalnej i dorosłych – po Mszy św. o godz. 17.00, a dla młodzieży szkół średnich i dorosłych o godz. 20.00. Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00, przed Mszą św. o godz. 11.00 i o godz. 18.00.

3. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik, w środę o godz. 18.15. Podziękowania i prośby można składać w zakrystii.

4. Próba MAŁEGO GIEWONTU – w czwartek o godz. 18.00.

5. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Zofii, w środę – św. Jadwigi Królowej, w czwartek – św. Katarzyny Laboure, w piątek – św. Józefa.

6. W związku ze zbliżającymi się świętami Zmartwychwstania Pańskiego i Niedzielą Palmową ogłaszamy ponownie dla wszystkich dzieci i młodzieży, nie tylko z naszej parafii, konkurs na najpiękniejszą palmę. Oceniana będzie wielkość, estetyka wykonania i pomysłowość. Wykonane palmy z karteczką z imieniem, nazwiskiem i adresem można składać w zakrystii do piątku 26 marca br. Nagrodzone zostaną trzy najpiękniejsze palmy. Wykonane i złożone do konkursu palmy chcemy rozprowadzić w Niedzielę Palmową wśród parafian i gości, a zebrane ofiary przeznaczyć na pomoc dla bezdomnych w naszym mieście. Dlatego składający swoje palmy do konkursu wyrażają tym samym zgodę na ich rozprowadzenie. Zwracamy się z prośbą do nauczycieli i wychowawców o rozpropagowanie tego konkursu.

7. Zapraszamy serdecznie w przyszłą niedzielę na liturgię Mszy świętej o godz. 18.30, której będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Bp Jan Szkodoń. Msza św. sprawowana będzie w intencji dziękczynnej w 20 rocznicę powstania Radia Alex. Uroczystość będzie także transmitowana przez telewizję internetową na stronie WWW.watra.pl

8. Przy wyjściu z kościoła można nabywać „baranki wielkanocne” Caritas. Ofiary przeznaczone będą na pomoc chorym dzieciom i starszym. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

9. Wczoraj odbyły się pogrzeby: śp. Heleny Gut Bury z os. Stachonie i śp. Anieli Stachoń Goł z os. Oberconiówka. Polećmy zmarłe Bożemu miłosierdziu…