5 Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2010 r.

1. Za tydzień Niedziela Palmowa. Podczas wszystkich Mszy świętych poświęcimy palmy. Procesja z palmami w czasie Sumy o godz. 11.00.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz. 1530, dla młodzieży gimnazjalnej i dorosłych – po Mszy św. o godz. 1700, a dla młodzieży szkół średnich i dorosłych o godz. 2000.

3. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik – w środę o godz. 17.00. Podziękowania i prośby można składać w zakrystii.

4. W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Dzień ten jest przeżywany także jako Dzień Świętości Zycia. Wszystkich, którzy pragną podjąć Dzieło Duchowej Adopcji dziecka zapraszamy na Mszę święta o godz. 17.00.

5. Próba Małego Giewontu w czwartek o godz. 18.00.

6. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w środę – św. Jana Chrzciciela, w czwartek – św. Anny, w sobotę – św. Wincentego a Paulo.

7. W sobotę, 27 marca o godz. 20.00 Msza święta i Procesja Różańcowa Światła. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i czcicieli Niepokalanej.

8. W przy wyjściu z kościoła, można złożyć ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i nabyć „baranki wielkanocne” Caritas”.

9. W związku ze zbliżającymi się świętami Zmartwychwstania Pańskiego i Niedzielą Palmową ogłosiliśmy konkurs na najpiękniejszą palmę. Oceniana będzie wielkość, estetyka wykonania i pomysłowość. Wykonane palmy z karteczką z imieniem, nazwiskiem i adresem można składać w zakrystii do piątku 26 marca br. Nagrodzone zostaną trzy najpiękniejsze palmy. Wykonane i złożone do konkursu palmy chcemy rozprowadzić w niedzielę palmową wśród parafian i gości, a zebrane ofiary przeznaczyć na pomoc dla bezdomnych w naszym mieście. Dlatego składający swoje palmy do konkursu wyrażają tym samym zgodę na ich rozprowadzenie.

10. Zapraszamy serdecznie dziś, na liturgię Mszy św. o godz.18.30, której będzie przewodniczył Ekscelencja Ks. Bp Jan Szkodoń. Msza św. Sprawowana będzie w intencji dziękczynnej w 20 rocznicę powstania Radia Alex. Uroczystość ta będzie także transmitowana przez telewizję internetową na stronie www.watra.pl.

11. Jezus Miłosierny musi mieć swoje miejsce w naszym Sanktuarium. Przygotowujemy ołtarz Miłosierdzia Bożego, który zostanie poświecony w Wielki Czwartek. Ofiary, które złożymy w Niedzielę Palmową są przeznaczone na ten piękny ołtarz.