Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedziela Wielkiego Postu – Palmowa 24 marca 2024 roku

  1. Niedzielą Palmową rozpoczyna się w Liturgii Kościoła Wielki Tydzień-to najważniejszy czas w ciągu roku dla chrześcijanina. Liturgia Wielkiego Czwartku, Piątku, i Wielkiej Soboty będzie rozpoczynać się o godzinie 18.00. Procesja rezurekcyjna z Mszą św. w niedzielę o godz. 6.00. Zapraszamy do procesji Poczty Sztandarowe: Związku Podhalan, Ochotniczej Straży Pożarnej, Banderii Konnej, Szkoły Podstawowej i innych. O poniesienie figur bardzo prosimy Róże kobiece i Kościół Domowy, a baldachim i lampiony, chorągwie Róże męskie. Zelatorki i Zelatorów prosimy o uzgodnienie szczegółów z Siostrą Stanisławą w zakrystii. Porządek procesji rezurekcyjnej wywieszony jest w gablocie. Pamiętajmy o adoracji w Wielki Piątek i Wielką Sobotę – o ile to możliwe według porządku znajdującego się w programie, który wywieszony jest przy wejściu do kościoła i na stronie internetowej. Okazja do spowiedzi: Poniedziałek – środa od 6.30 – 7.00; 17.30 – 18.00; w  Wielki Czwartek i Wielki Piątek od 21.00 do 22.00, a w Wielką Sobotę od 9.00 do 16.00. Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o godzinie 15.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły. Zaleca się zachowanie postu również w Wielką Sobotę. Ofiary składane przy adoracji krzyża, zostaną przekazane na renowację Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
  2. Zapraszamy  dzisiaj na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy w Sanktuarium Najświętszej Rodziny o godz. 20.00 i ulicami Krupówki, Zamoyskiego przejdziemy do kościoła Św. Krzyża. W tym roku rozważania będą dotyczyły błogosławionej Rodziny Ulmów, których relikwie będą w dniach 9-10 kwietnia br. w sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem. Serdecznie zapraszamy do udziału naszych parafian, mieszkańców Zakopanego i turystów
  3. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w Wielki Poniedziałek 25 marca od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii osób, które nie są w stanie przyjść do kościoła, do których nie chodzi ksiądz w pierwsze piątki, a chciałyby przystąpić do sakramentu pokuty i Komunii św. przed świętami.
  4. W Wielką Środę 27 dzień miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i Procesję Różańcową Światła.
  5. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Jana Chrzciciela; w środę – św. Wincentego a Paulo. 
  6. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 18-25 września br. Plan pielgrzymki na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii. Zapisy do końca kwietnia w zakrystii.
  7. Przypominamy o zmianie czasu na letni w nocy z soboty 30 marca na niedzielę 31 marca czyli w Wielkanoc. Zegarki przestawiamy o godzinę do przodu.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  9. Bożemu Miłosierdziu polecamy ś.p. Bogusława Kiławiec z os. Piszczory.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz i kustosz