Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu 03 marca 2024 roku

  1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży o godz.  30 i 20.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15. W Polsce za udział w nabożeństwach wielkopostnych można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  2. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
  3. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę na modernizację ogrzewania i remont schodów do kościoła.
  4. W poniedziałek święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej.
  5. Zmiana tajemnic różańcowych: w czwartek – Róża Matki Bożej Różańcowej. W przyszłą niedzielę  z racji II w miesiącu zapraszamy wszystkie Róże Żywego Różańca na spotkanie o godz. 17.00.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej. Zapraszamy dzieci na Mszę św. o godz. 11.00 z kazaniem rekolekcyjnym. Spotkania rekolekcyjne potrwają do środy 13 marca według programu uzgodnionego z Dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 4 na Olczy.
  7. Już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie palm wielkanocnych w Niedzielę Palmową. Palmy powinny być własnoręcznie wykonane z tradycyjnych, naturalnych materiałów.
  8. Przy wyjściu z kościoła do puszek zebrane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można nabyć Baranki CARITASU na stół wielkanocny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz