Ogłoszenia Duszpasterskie XXXII Niedziela Zwykła – 12 listopada 2023r.

 1. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych podczas nabożeństw wypominkowych o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika o godz. 18.00.
 3. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek-wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski; w piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; w sobotę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; w następną niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 4. Zmiana Róż Żywego Różańca: w poniedziałek róża – św. Antoniego; w środę – św. Zofii; w czwartek – św. Jana Pawła II; w piątek – św. Jadwigi Królowej; w sobotę – św. Katarzyny Labouré. Zachęcamy nowych członków do wstąpienia do Róż Żywego Różańca.
 5. Już dziś zapraszamy na Triduum rozpoczynające III rok Nowenny ku czci Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w dniach 25-28 listopada. To także nasze duchowe przygotowanie do dobrego przeżycia czasu adwentu. Uroczysta Msza św. i Procesja Różańcowa Światła zostanie odprawiona w poniedziałek 27 listopada o godz. 18.00. Jedną z nowennowych inicjatyw było ufundowanie przez Rodzinę Wincentyńską wotum  w postaci monstrancji adoracyjnej. Samą monstrancją jest postać Niepokalanej, która przynosi nam Jezusa, z rozłożonymi dłońmi i promieniami łask. Monstrancja ta będzie w naszej świątyni podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w czasie Triduum. Plan uroczystości znajduje się przy wejściu do sanktuarium.
 6. Dzisiaj odbywa się w naszym kościele zbiórka do puszek i kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony będzie na leczenie Kamilki Gil z Nowego Targu chorej na SMA.  
 7. Dyrekcja wraz z całą społecznością przedszkola-Ochronki św. Józefa, zaprasza parafian i gości na Wieczorek Patriotyczny we wtorek 14 listopada o godz. 16.45 w auli pod kościołem. Więcej informacji na plakacie.
 8. W przyszłą niedzielę po raz siódmy obchodzić będziemy w Archidiecezji Krakowskiej Światowy Dzień Ubogich.   Myślą przewodnią tegorocznej edycji są słowa z Księgi Tobiasza Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka (Tb 4,7). Z tej okazji po Mszach św. w następną niedzielę będzie możliwość wsparcia ofiarą do puszek działalności charytatywnej w diecezji.  
 9. Apostolat Maryjny organizuje pielgrzymkę do Łagiewnik i Centrum Jana Pawła II w Krakowie w sobotę 25 listopada. Koszt 100 zł. Zapisy w zakrystii.
 10. Zachęcamy do czytania tygodnika Gość Niedzielny.
 11. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Józefa Majerczyk z os. Wojdyły oraz zmarłego nagle wczoraj we Francji śp. Henryka Ratajczaka Przewodniczącego Stowarzyszenia Przyjaciół Zakopanego, za którego odprawimy Mszę św. w przyszłą niedziele o godz. 11.00.

Ks. Jacek Lasoń CM Proboszcz