Ogłoszenia Duszpasterskie XXXI Niedziela Zwykła 5 listopada 2023 r.

 1. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych podczas nabożeństw wypominkowych o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika i Msza św. o godz. 18.00.
 3. W liturgii Kościoła: w czwartek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w sobotę 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa. To także Narodowe Święto Niepodległości. Na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy za Ojczyznę.
 4. We wtorek zmiana różańcowa róży Matki Bożej Różańcowej. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową nowych członków Róż Żywego Różańca.
 5. Wyjazd formacyjny dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII i VIII do Łagiewnik i Centrum Jana Pawła II w czwartek  9 listopada.
 6. Dziękujemy za liczny udział w modlitwach za zmarłych na cmentarzu i za zadbanie o piękno doczesnego spoczynku naszych zmarłych. Niech troska o porządek i czystość na cmentarzu towarzyszy nam przez cały rok. Dziękuję kapłanom, Siostrom Służebniczkom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Krucjatkom, panu Franciszkowi Pawlikowskiemu za udostępnienie terenu na parking oraz panom: Krzysztofowi i Grzegorzowi oraz ks. Jackowi   za uporządkowanie terenu cmentarza. Przez najbliższy tydzień na cmentarzu jest podstawiony kontener, do którego prosimy wrzucać wszystkie  śmieci z porządkowania grobów. 
 7. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tace a przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni.
 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszym kościele zbiórka do puszek i kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony będzie na leczenie Kamilki Gil z Nowego Targu chorej na SMA. Potrzebne jest zebranie 10 mln zł na terapię genową. Prosimy chętne osoby o upieczenie ciast i dostarczenie ich w sobotę 11 listopada od godz. 15 do 18.00 do salki katechetycznej pod kościołem.
 9. Ks. Jacek Piotrowski zaprasza chętnych młodych w wieku 16-20 lat na spotkania nowopowstającej grupy młodzieżowej. Pierwsze spotkanie w najbliższą środę 8 listopada o godz. 19.00 w salce katechetycznej.
 10. Zachęcamy do czytania tygodnika Gość Niedzielny.
 11. Bożemu Miłosierdziu polecajmy śp. Stanisławę Gąsienica-Jacków z os. Wojdyły.

Ks. Jacek Lasoń CM
 Proboszcz