Ogłoszenia Duszpasterskie: XXVIII Niedziela Zwykła 15 października 2023 r. Dzień Papieski

 1. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do piątku: dla dzieci o godz. 17.00; dla młodzieży i dorosłych o godzinie 18.30. W soboty i niedziele o godz. 17.30 dla wszystkich. W sposób szczególny modlimy się w intencji naszej Ojczyzny, za nasze rodziny i Synod Biskupów. Za publiczne odmawianie różańca można uzyskać odpust zupełny.  W środę nowenna do Matki Bożej objawiającej Cudowny Medalik o godz. 18.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godz. przed  każdą Mszą św.
 2. Dzisiaj z racji XXIII Dnia Papieskiego będzie możliwość wsparcia ofiarą do puszek Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w kształceniu zdolnej, a ubogiej młodzież Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 3. W tym tygodniu swoją zmianę mają następujące Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Zofii i św. Jana Pawła II; we wtorek- św. Jadwigi Królowej; w środę- św. Katarzyny Laboure; w czwartek – św. Józefa.
 4. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek- św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika;  w środę – św. Łukasza, ewangelisty; Św. Łukasz jest patronem służby zdrowia-życzymy wszelkich łask Bożych pracownikom służby zdrowia. W  czwartek – bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera; w piątek- uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa; w przyszła niedzielę – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona Województwa Małopolskiego.
 5. Kandydaci do bierzmowania z kl.VI wraz z rodzicami proszeni są o złożenie deklaracji we wtorek 17 października od 17.30 do 18.30 w kancelarii parafialnej.
 6. Konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w czwartek 19 października po Mszy św. wieczornej i różańcu ok. godz. 19.00 w kościele.
 7. U siostry w zakrystii można wpisywać zmarłych do modlitwy wypominkowej.
 8. Modlitwom parafian polecamy kapłanów Zgromadzenia Misji, którzy będą przeżywać w tym tygodniu w naszym domu misyjnym swoje rekolekcje.
 9. Tydzień temu ofiarą do puszek wsparliśmy zakopiańskie Hospicjum im. Jezusa Miłosiernego. Zebrane zostało 4000 zł. Bóg zapłać.
 10. W nocy z poniedziałku na wtorek wyrusza Parafialna Pielgrzymka do Sanktuariów Maryjnych Europy. W sposób szczególny będziemy polecać w modlitwie intencje naszych rodzin, parafian i dobrodziejów naszego sanktuarium  w La Salette, w Lourdes a szczególnie w Paryżu w kaplicy objawień Cudownego Medalika. Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą św. w  poniedziałek o godz.  45.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Jacek Lasoń CM – proboszcz