Ogłoszenia Duszpasterskie: XXVII Niedziela Zwykła – 8 października 2023 r.

 1. 1.W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do piątku: dla dzieci o godz. 17.00; dla  młodzieży i dorosłych o godzinie 18.30. W soboty i niedziele o godz. 17.30 dla wszystkich.    W sposób szczególny modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny, za nasze rodziny i Synod Biskupów. Za publiczne odmawianie różańca można uzyskać odpust zupełny. W intencji Rodzin będziemy modlić się  dzisiaj na nabożeństwie różańcowym o godz. 17.30. Modlitwie będzie przewodniczyć Wspólnota Kościoła Domowego z naszej parafii. W środy nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika o godz. 18.00
 2. Dzisiaj po Mszach św. Apostolat Maryjny kwestuje na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Dziękujemy za wsparcie tej akcji.
 3. W liturgii Kościoła: w poniedziałek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa; w piątek – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
 4. Spotkanie Rady Parafialnej we wtorek 10 października o godz. 19.00 w Domu Misyjnym.
 5. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w środę 11 października po nabożeństwie różańcowym w salce katechetycznej.
 6. W piątek swoją zmianę ma Róża św. Antoniego. Zapraszamy do wstępowania do Róż Żywego Różańca. Zapisy w zakrystii.
 7. W piątek swoją modlitwą obejmujemy wszystkich nauczycieli i pracowników naszej Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola-Ochronki Sióstr Służebniczek z racji Dnia Edukacji Narodowej. W ich intencji zostanie odprawiona Msza św. w piątek o godz. 18.00.
 8. 8.W przyszłą niedzielę z racji XXIII Dnia Papieskiego będzie możliwość  wsparcia ofiarą do puszek Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w kształceniu zdolnej, a ubogiej młodzieży. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 9. 9.U siostry w zakrystii i kancelarii parafialnej  można wpisywać zmarłych do modlitwy wypominkowej.
 10. Piknik charytatywny dla Kamilki Gil chorej na rdzeniowy zanik mięśni – SMA został przeniesiony z dzisiejszej niedzieli na czwartek 19 października 2023, na godz. 12.15. Licytacja rozpocznie się o godz. 15.00 – na Placu Niepodległości.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, wiele ciekawych artykułów w najnowszym Gościu Niedzielnym.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz