Ogłoszenia Duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła 1 października 2023 r.

Serdecznie witamy wszystkich gości, pielgrzymów i zapraszamy do wspólnej modlitwy w dni powszednie Msze św. o godz. 7.00 i 18.00, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. 

 1. Dzisiaj dodatkowa Msza św. za zmarłych na cmentarzu o godz. 16.00. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę, przeznaczone na utrzymanie naszego sanktuarium.
 2. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Teresy; we wtorek- św. Barbary; w sobotę – MB Różańcowej. We  wtorek 3 października  po nabożeństwie różańcowym spotkanie Zelatorek i Zelatorów wszystkich Róż Żywego Różańca z ks. Opiekunem Stanisławem Basiukiem w sali katechetycznej.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Aniołów Stróżów; w środę – św. Franciszka z Asyżu; w czwartek –św. Faustynę Kowalską; w piątek- NMP Różańcową.
 4. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do piątku: dla dzieci o godz. 17.00; dla młodzieży i dorosłych o godzinie 18.30. W soboty i niedziele o godz. 17.30 dla wszystkich.    W sposób szczególny modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny, za nasze rodziny i Synod Biskupów.
 5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na wieczornej Mszy św. modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek odwiedzimy chorych od godziny 9.00. Spowiedź w I piątek 6.30-7.00 oraz od 17.30-19.00. W I sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi  i różaniec o godz. 17.15 
 6. Przypominamy, że w związku ze zbliżającymi się w listopadzie Dniami Modlitw za Zmarłych wszelkie roboty kamieniarskie na cmentarzu nie będą możliwe w dniach od 22 października do 5 listopada. Wszelki gruz pozostały po przebudowie lub konserwacji pomników czy grobowców prosimy wywieźć z terenu cmentarza.
 7. Za miesiąc listopad – czas szczególnej modlitwy za zmarłych. U siostry w zakrystii i kancelarii parafialnej można wpisywać zmarłych do modlitwy wypominkowej.
 8. W niedzielę 8 października po Mszach św. Apostolat Maryjny będzie kwestować na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.
 9. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Krakowskiej zaprasza w niedzielę, 8 października 2023 r., do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie na diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego. Podczas tego Dnia otaczamy szczególną modlitwą Rodziców, którzy utracili swoje dziecko przed jego narodzinami. W intencji Rodzin będziemy modlić się na nabożeństwie różańcowym w przyszłą niedzielę o godz. 17.30. Modlitwie będzie przewodniczyć Wspólnota Kościoła Domowego z naszej parafii.
 10. Miasto Zakopane wraz z Fundacją Siepomaga zapraszają na Piknik Charytatywny dla chorej na SMA Kamilki Gil. Kamilka Gil z Nowego Targu ma rdzeniowy zanik mięśni -SMA. Aby wygrać z chorobą potrzeba aż 10 milionów złotych. Tyle kosztuje terapia genowa. Piknik odbędzie się 8 października w niedzielę od godz. 11.00 na Górnej Równi Krupowej, połączony z licytacją m.in. rocznego źrebaka o imieniu Burano.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 12. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Zbigniewa Jaryczewskiego z os. Rybkówka.