Ogłoszenia Duszpasterskie: III Niedziela Wielkanocna 23 kwietnia 2023 roku

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny.  W tym roku czytamy i rozważamy Ewangelię według  św. Jana. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.
 2. Ze względu na odbywające się w naszym sanktuarium rekolekcje dla małżeństw nie będzie dzisiaj nabożeństwa o godz. 17.30.
 3. Spotkanie Rady Parafialnej we wtorek po Mszy św. wieczornej w salce katechetycznej.
 4. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika i spotkanie Apostolatu Maryjnego.
 5. Dzisiaj po Mszach św. odbywa  się zbiórka ofiar do puszek dla rodziny Fedro ze Starej Pardałówki poszkodowanej w pożarze.
 6. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 7. Spotkanie dla rodziców dzieci z kl. IV w związku z rocznicą I komunii św. w środę po Mszy św. wieczornej.
 8. W czwartek 27 dzień miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i Procesję Różańcową Światła.
 9. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek- uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego patrona Polski; we wtorek- święto św. Marka – ewangelisty; w sobotę – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
 10. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Jana Chrzciciela; we wtorek- św. Anny; w czwartek  – św. Wincentego a Paulo; w piątek- św. Moniki; w sobotę- św. Rodziny.
 11. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę szlakami sanktuariów maryjnych we Francji w październiku tego roku. Plan pielgrzymki na stronie internetowej parafii i w gablotach kościoła. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz