Ogłoszenia Duszpasterskie: V Niedziela Zwykła 5 lutego 2023 roku

 1. Serdecznie witamy wszystkich gości, życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w niedziele o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.00. W tygodniu o godz. 7.00 i 18.00. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w środę o godz. 18.00.  Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.
 2. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy poprzez modlitwę i zaangażowanie włączyli się w ostatnie pożegnanie śp. ks. Jana Szwaikowskiego: przedstawicielom władz samorządowych z Zakopanego, Banderii Konnej-Panu Andrzejowi Skupniowi, Strażakom OSP Olcza, Radzie Parafialnej, Siostrom Służebniczkom, Zakładowi Pogrzebowemu Całun, Zespołowi Giewont, Muzyce, ministrantom, krucjatkom, pracownikom Domu Misyjnego.
 3. Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe.
 4. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę na utrzymanie naszego sanktuarium.
 5. Kalendarz liturgiczny: dzisiaj wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; w poniedziałek- św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy; w piątek – wspomnienie św. Scholastyki; w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes; to także  Światowy Dzień Chorego.
 6. We wtorek do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Matki Bożej Różańcowej.
 7. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w środę 8 lutego.
 8. Rodziny, do których chodził z Komunią św. na I piątki miesiąca  śp. Ks. Jan Szwaikowski prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. 
 9. W niedzielę 19 lutego Rodzice i Dyrekcja Ochronki św. Józefa – Przedszkola Sióstr Służebniczek zapraszają po każdej Mszy Świętej do dolnego kościoła na kiermasz ciast. Społeczność Ochronki jednoczy się we wspólnych działaniach w obliczu trudności jaką jest zagrożona płynność finansowa przedszkola. Od stycznia drastycznie zmniejszyła się dotacja na przedszkole, co wiąże się z brakiem środków finansowych umożliwiających jego dotychczasowe funkcjonowanie. Kupując ciasto upieczone przez Rodziców możecie wesprzeć Ochronkę i pomóc jej przetrwać ten trudny czas, a jednocześnie osłodzić sobie niedzielę domowym ciastem. 19 lutego zapraszamy do dolnego kościoła!
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych w tym tygodniu: śp. ks. Jana Szwaikowskiego CM i śp. Józefa Stachoń z os. Oberconiówka.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz