Ogłoszenia Duszpasterskie: III Niedziela Zwykła 22 stycznia 2023 roku

W całym Kościele przeżywamy dziś Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcamy do codziennego osobistego rozważania Pisma św.

  1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci: życzymy Wam dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.00. W tygodniu o godz. 7.00 i 18.00. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w środę o godz. 18.00. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.
  2. Kalendarz liturgiczny: we wtorek– wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w środę –  Uroczystość Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła-dla nas misjonarzy św. Wincentego a Paulo to kolejna rocznica powstania naszego Zgromadzenia. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, by powierzać Bogu Zgromadzenie Misji, prowadzone dzieła oraz prosić o nowe powołania; w czwartek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa; w sobotę-św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i Doktora Kościoła.
  3. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Różańcowe: we wtorek – Św. Jana Chrzciciela; w środę – św. Anny; w piątek – św. Wincentego a Paulo; w sobotę – św. Moniki.
  4. Spotkanie obowiązkowe dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII we wtorek 24 stycznia o godz. 17.00.
  5. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę 25 stycznia po Mszy św. wieczornej.
  6. W piątek 27 stycznia zapraszamy na Mszę św. i procesję Różańcową Światła o godz. 18.00.
  7. Trwa XIV Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych. W sobotę 28 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00 w naszym sanktuarium koncert Gwiazdo świeć, Kolędo leć w wykonaniu Alicji Majewskiej, Olgi Bończyk, Włodzimierza Korcza i Łukasza Zagrobelnego. Wstęp wolny. Szczegółowe informacje o miejscach i godzinie koncertów znajdują się na plakacie i folderach pod chórem.
  8. Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Serdecznie dziękujemy – Drodzy Parafianie za waszą obecność, życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę i rozmowy, złożone ofiary na rzecz parafii, ministrantów, krucjatek i Sióstr Służebniczek. Dziękujemy ministrantom i krucjatkom za pomoc w kolędowaniu. Niech Pan Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem za wszelkie dobro.
  9. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę szlakami sanktuariów maryjnych we Francji w październiku tego roku. Plan pielgrzymki na stronie internetowej parafii i w gablotach kościoła. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ks. Jacek Lasoń CM-proboszcz