Ogłoszenia Duszpasterskie: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny 1 – 2 kwietnia 2018 r.

 1. Wszystkim naszym Parafianom i gościom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech Zmartwychwstały Chrystus będzie zawsze obecny pośród Was, niech darzy Was radością, w smutku pociesza, w zwątpieniach daje nadzieję, a w codziennych trudach umacnia! Niech Jego błogosławieństwo ogarnie Was i Waszych najbliższych! Szczęść Boże!
  (W czasie rezurekcji również nasze życzenia przekażcie chorym i starszym. Po Mszy świętej zabierzcie dla nich życzenia i róże z Grobu Pańskiego z zapewnieniem o naszej duchowej łączności z nimi.(Nie „gaździnom” u których mieszkacie drodzy goście)

(W czasie Mszy radiowej: składamy podziękowani a i najserdeczniejsze życzenia redakcji Radio Alex, a wszystkim którzy z nami się modlą każdej niedzieli słuchając modlitw na falach tego Radia dziękujemy za nadesłane pocztą czy składane telefonicznie życzenia.)

 1. Nie będzie dziś Mszy świętej o godzinie 9.00. Nie ma też dziś i jutro nabożeństwa eucharystycznego o godzinie 18.00.
 2. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 3. Cała oktawa Zmartwychwstania Pańskiego ma charakter uroczysty, stąd
  w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Pragnę podziękować wszystkim, dzięki którym mogliśmy się dobrze przygotować do tych świąt i je przeżywać, zarówno od strony duchowej jak i zewnętrznej. Dziękuję współbraciom kapłanom za posługę w konfesjonale i podczas wszystkich nabożeństw wielkopostnych jak i przygotowanie Triduum Paschalnego. Drogim siostrom Służebniczkom za wszelką pracę w zakrystii, wystrój kościoła, przygotowanie ciemnicy i grobu, jak i przygotowanie młodzieży i dzieci przez śpiew i przygotowanie nabożeństw. Dziękuję panom Stanisławowi Gut-Misiaga i Andrzejowi Macurze za pomoc w stawianiu dekoracji. Państwu Gut- Misiaga za wysprzątanie świątyni. Strażakom i Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej za umycie terenu wokół Sanktuarium i podjęcie warty przy Grobie Pańskim oraz pomoc w rozłożeniu dekoracji. Zespołowi GIEWONT a szczególnie Muzyce wzbogaconej o tych, którzy kiedyś grali w zespole i instruktorom za ubogacenie graniem i śpiewem liturgii tych dni. Dziękuję panu Stanisławowi Topór- Baliga za piękną narrację po góralsku Pasji. Dziękuję pocztom sztandarowym Ochotniczej Straży Pożarnej Olcza, Związku Podhala ognisko Olcza, Banderii Konnej, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum na Olczy, Ministrantów i Krucjaty Maryjnej. Bóg zapłać drogim Różom Różańcowym za poniesienie feretronów, baldachimu i latarni w czasie procesji rezurekcyjnej.
 5. Bóg zapłać za produkty spożywcze, które złożyliście do koszy przy okazji święcenia pokarmów na stół wielkanocny. Już w dniu wczorajszym późnym popołudniem trafiły do rodzin i osób nie tylko z naszej parafii, które w tym roku przeżywają problemy finansowe (Olcza, Cyrhla, Murzasichle, Dzianisz, Chochołów i Koniówka). Bóg zapłać za wskazanie tych osób i za wszelką pomoc.
 6. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  we wtorek – św. Teresy i św. Barbary, w sobotę – MB Różańcowej.
 7. W tym tygodniu I piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorych odwiedzimy od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.45.
 8. Parafialny Regionalny Zespół Giewont oraz Mały Giewont serdecznie zaprasza na występ góralski w drugi dzień świąt tj. 2 kwietnia 2018r. po Mszy św. o godz. 11.00 w auli dolnego kościoła. Po występie, a także po każdej mszy św. w poniedziałek wielkanocny zespół będzie kwestował na rzecz kolegów z zespołu tj. rodziny Wójtów z Murzasichla, którzy w wyniku pożaru stracili swój dom. Dziękując za okazane wsparcie zapraszamy na występ.
 9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.00 Uczniowie Szkoły z Olczy jeszcze raz wystawią misterium Męki Pańskiej. Już dziś serdecznie zapraszamy.
 10. Przypominamy, że od wtorku Msze św. wieczorne w dni powszednie o godz. 18.30.

 

Jeszcze raz życzymy pełnych radości i błogosławieństwa świąt. Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.