Ogłoszenia duszpasterskie 10 niedziela zwykła – 10 .06.2012

1. Przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Codziennie do czwartku Msza św. o godz. 18.30 w połączeniu z czerwcowym nabożeństwem i procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich do udziału. Nasz gorliwy udział w liturgii oktawy jest wyrazem naszej wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego zorganizowania procesji: Siostrom, Różom Żywego Różańca, pocztom sztandarowym Straży, Szkół i Związku Podhalan, dzieciom pierwszokomunijnym i rocznicowym, dzieciom sypiącym kwiaty, Krucjacie Maryjnej, Ministrantom i Muzyce. Dziękujemy Państwu Janinie i Wojciechowi Gąsienica – Kotelnicki, Państwu Zofii i Mariuszowi Dawid, Państwu Marii i Janowi Chyc – Kuros, za przygotowanie ołtarzy na swoich posesjach. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestnicząc w procesji dali świadectwo swej wiary.

2. Dzisiaj nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godzinie 18.00.

3. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godzinie 18.00.

4. Spotkanie najstarszych członków zespołu Giewont w poniedziałek o godz. 20.00

5. W środę o godz. 19.30 – spotkanie Rady Parafialnej.

6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godzinie 7.00, 9.00 i 18.30. Z racji uroczystości nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę oddamy cześć Niepokalanemu sercu Maryi.

 

7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy; w poniedziałek – św. Barnaby, apostoła, w środę – św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła, w czwartek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

8. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Małgorzaty, w środę – św. Antoniego, w piątek – św. Zofii, w sobotę – bł. Jana Pawła II.

9. Spotkanie z Burmistrzem we wtorek o godz. 16.00 w Domu Strażaka.

10. Dziś ofiarami do puszek wspieramy budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Za dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. Zarząd Ogniska Związku Podhalan na Olczy zaprasza na walne zgromadzenie, które odbędzie się 17 czerwca o godz. 12.00 po sumie.

12. Można już nabywać kalendarze na rok 2013, ścienne i na biurko w cenie 12 zł.

13. We wtorek odbył się pogrzeb śp. Stanisława Karpiela polećmy go Miłosierdziu Bożemu…..