V Niedziela Wielkiego Postu – 10 kwietnia 2011 roku

1. Za tydzień Niedziela Palmowa. Podczas wszystkich Mszy świętych poświęcimy palmy. Procesja z palmami w czasie Sumy o godz. 11.00.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz. 15.30, dla młodzieży gimnazjalnej i dorosłych – po Mszy św. o godz. 18.30, a dla młodzieży szkół średnich i dorosłych o godz. 20.00.

3. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik – w środę o godz. 18.30. Podziękowania i prośby można składać w zakrystii. Po Mszy św. spotkanie uczestników pielgrzymki na beatyfikację Jana Pawła II. Należy też dokonać w całości wpłaty za pielgrzymkę.

4. Próba Małego Giewontu w czwartek o godz. 19.00.

5. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Małgorzaty, w środę – św. Antoniego, w piątek – św. Zofii.

6. Dwie rodziny złożyły ofiarę 700 zł na ołtarz bł. Jana Pawła II. I jeszcze dwie – 300 i 1000 zł. Za dar serca składamy im serdeczne Bóg zapłać!

7. W zakrystii można nabyć okolicznościowe medale związane z uroczystością beatyfikacji Jana Pawła II.

8. W związku ze zbliżającymi się Świętami Zmartwychwstania Pańskiego i Niedzielą Palmową ogłosiliśmy konkurs na najpiękniejszą palmę. Oceniana będzie wielkość, estetyka wykonania i pomysłowość. Wykonane palmy z karteczką z imieniem, nazwiskiem i adresem można składać w zakrystii do środy, 13 kwietnia br. Nagrodzone zostaną trzy najpiękniejsze palmy. Wykonane i złożone do konkursu palmy chcemy rozprowadzić w niedzielę palmową wśród parafian i gości, a zebrane ofiary przeznaczyć na pomoc dla bezdomnych w naszym mieście. Dlatego składający swoje palmy do konkursu wyrażają tym samym zgodę na ich rozprowadzenie.

Ks. Mieczysław Kozłowski CM

Proboszcz