Uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15.08.2010 r.

1. Serdecznie witamy Gości, Wczasowiczów i Turystów przebywających na Olczy. Życzymy radosnego i bezpiecznego wypoczynku, a powracającym do domu – szczęśliwej podroży. Nabożeństwo eucharystyczne o godzinie 18.00.

Orkiestra Fermata Band pod dyrekcją mgr Janusza Gabryjelskiego działająca przy parafii św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli zaprasza parafian i gości przebywających w Zakopanem na piknik z okazji 90 rocznicy „Cudu nad Wisłą”. Koncert odbędzie się dziś o godz. 19.30. W przyszłą niedzielę orkiestra zaprasza na koncert po Mszy św. o godz. 11.00.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Stefana Węgierskiego, króla, we wtorek – św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa, w czwartek – św. Jana Eudesa, kapłana, w piątek– św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, w sobotę – św. Piusa X, papieża. 

3. W środę, o godzinie 20.00 Msza święta z nowenną do Matki Bożej Objawiającej   Cudowny Medalik. Prośby i podziękowania można składać w zakrystii.

4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Zofii, we wtorek – św. Jadwigi Królowej, w środę – św. Katarzyny Laboure, w czwartek – św. Józefa.

5. Główne uroczystości ku czci Matki Bożej Wniebowziętej odbywają się w Ludźmierzu. Suma odpustowa o godz. 11.30.

6. Z okazji 109 rocznicy poświęcenia Krzyża na Giewoncie w czwartek, 19 sierpnia, odbędzie się tradycyjna pielgrzymka na Giewont. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 w kościele św. Krzyża przy ul. Zamoyskiego w Zakopanem.

7. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na budowę kościoła w Łazach. Na każdej Mszy świętej homilie wygłosi ks. proboszcz Ryszard Buryło.

8. W niedzielę, 22 sierpnia zapraszamy na koncert organowy w wyk. Bartosza Patryka Rzyman. W programie utwory: R. Schumana, T. Kalisza, M. Sawy i J. Pochelbela.W czasie programu wiersze czytać będzie Maria Ewa Syska.

 

Ks. Mieczysław Kozłowski CM

PROBOSZCZ