Ogłoszenia


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
21 LUTEGO 2010 ROKU

1. Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 1530, dla młodzieży gimnazjalnej i dorosłych – po Mszy św. o godz. 1700, a dla młodzieży szkół średnich i dorosłych o godz. 2000, a w niedzielę rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali, które śpiewamy po Mszy św. o godz. 900, przed Mszą św. o godz. 10. 45 i o godz. 1800.

2. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik – w środę o godz. 17.00. Podziękowania i prośby można składać w zakrystii.

3. Próba zespołu” MAŁY GIEWONT” w czwartek o godz. 18.00.

4. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Apostolatu Maryjnego. Chętnych serdecznie zapraszamy.

5. 27 lutego – w sobotę o godz. 20.00 w naszym Sanktuarium odbędzie się kolejna już Procesja Różańcowa Światła. Uroczystości przewodniczyć będzie ks. Marian Mucha, Kustosz Sanktuarium M.B. Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy Czcicieli naszej Niepokalanej Matki.

6. Do wspólnej modlitwy zapraszamy w tym tygodniu Róże Żywego Różańca: w środę – św. Jana Chrzciciela, w czwartek – św. Anny, w sobotę – św. Wincentego a Paulo.

7. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – święto katedry św. Piotra Apostoła, we wtorek – św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

8. W tym roku przypada 125 rocznica urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza i 25 rocznica powstania w Zakopanem teatru jego imienia. Z tej okazji we wtorek – 23 lutego o godz. 10.00 w Starym Kościele przy ul. Kościeliskiej zostanie odprawiona Msza św. w intencji całego Zespołu Teatralnego.

Ks. Mieczysław Kozłowski CM Proboszcz