Ogłoszenia Duszpasterskie XIV Niedziela Zwykła 7 lipca 2024 r.

 1. Serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy. W tygodniu Msze św. o godz. 7.00 i 20.00, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00, 18.00 i 20.00.  Spowiadamy codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą.
 2. Dzisiaj dodatkowa Msza św. za zmarłych na cmentarzu o godz. 16.00.
 3. W lipcu i sierpniu nie będzie nabożeństw eucharystycznych w niedzielę o godz. 17.30.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na utrzymanie naszego sanktuarium i prace z nim związane.
 5. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek- wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera; w czwartek-święto św. Benedykta, opata, patrona Europy; w piątek-wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika, w sobotę – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika połączona z Mszą św. o godz. 20.00.
 7. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – Matki Bożej Różańcowej; w sobotę – św. Antoniego.
 8. Już za 2 tygodnie 21 lipca będziemy przeżywać odpust parafialny- wspomnienie pierwszego objawienia się Matki Bożej Katarzynie Laboure. Uroczystej sumie i procesji o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ks. Bp Stanisław Salaterski z Tarnowa. Już dziś zapraszamy parafian i gości i prosimy o zorganizowanie banderii konnej, powozów i muzyki, serdecznie zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, krucjatki, poczty sztandarowe, zespół GIEWONT i zespół akordeonowy. Przygotowanie duchowe do odpustu rozpocznie się w piątek 19 lipca o godz. 20.00 i potrwa w sobotę na Mszach św. o godz. 7.00 i 20.00. Poprowadzi je ks. Jacek Wachowiak CM. W sobotę 20 lipca zapraszamy chorych oraz osoby w podeszłym wieku na Mszę św. o godz. 10.00 podczas której zostanie udzielony sakrament chorych.  
 9. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy organizowaną przez Apostolat Maryjny w dniu 27 lipca br. (sobota). Chętnych prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii do dnia 24 lipca (środa).
 10. Ministranci i krucjatki z naszej parafii powrócili z wyjazdu wakacyjnego z Lewina Kłodzkiego i okolic. Ministranci uczestniczyli z sukcesami zdobywając w ogólnej kwalifikacji II miejsce w Turnieju o Puchar Wizytatora w podkrakowskich Piekarach. Dziękujemy za organizację i opiekę nad dziećmi Siostrze Zofii Lenartek i Ks. Danielowi Frącowi CM. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom, dzięki, którym udało się zorganizować wyjazdy.
 11. W poniedziałek 24 czerwca doszło do pożaru domu rodzinnego Pani Marysi, która sprząta nasz kościół oraz pracuje w Domu Misyjnym.  Łącząc się z rodziną  w ich tragedii, wspierajmy ich naszą modlitwą i chrześcijańską solidarnością. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie możliwość wsparcia materialnego ofiarą do puszek pogorzelców. Już dziś rodzina dziękuje za wszelkie okazane wsparcie.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i do nabywania kalendarza z naszego sanktuarium na 2025 rok.

 Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz i kustosz