Ogłoszenia Duszpasterskie XI Niedziela Zwykła 16 czerwca 2024

  1. Zapraszamy w czerwcu na nabożeństwo do NSPJ: w tygodniu po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 a w niedziele o 17.30. Spowiedź w naszym sanktuarium pół godziny przed każdą Mszą św.
  2. Dzisiaj po Mszach św. możemy wesprzeć ofiarą do puszek działalność misjonarzy, szczególnie ks. Stefana Koska posługującego w Kongo.
  3. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika; w piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  4. Zmiany Róż Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Jana Pawła II  i św. Jadwigi Królowej; we wtorek –  św. Katarzyny Laboure; w środę- św. Józefa.
  5. W środę Nowenna do Matki Bożej objawiającej Cudowny medalik o godz. 18.00.
  6. Msza ś dziękczynna na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w piątek 21 czerwca o godz. 9.00. Uczniów wraz z rodzicami, nauczycieli oraz pracowników Szkoły Podstawowej nr 4 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. Decyzją Ks. Wizytatora Zgromadzenia Księży Misjonarzy posługę duszpasterską zakończył w naszej parafii ks. Jacek Piotrowski. Dziękujemy za jego ponad 3. letnie posługiwanie, życzymy zdrowia oraz wszelkiego Bożego błogosławieństwa. Do naszej parafii został skierowany ks. Adam Kaganek z Krakowa.
  8. Ministranci i krucjatki dziękują za wsparcie ich wyjazdu wakacyjnego. Zebrali 3050 zł.
  9. Z daru ołtarza złożonego w tym roku od rodziców dzieci I komunijnych, rocznicowych i bierzmowanych zakupione zostały nowe stroje dla ministrantów: rewerendy, kołnierzyki, alby lektorskie i 2 ornaty. Dziękujemy za złożony dar .
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz i kustosz