Ogłoszenia Duszpasterskie X Niedziela Zwykła – 9 czerwca 2024

 1. Zapraszamy w czerwcu na nabożeństwo do NSPJ: w tygodniu po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 a w niedziele o 17.30. Spowiedź w naszym sanktuarium pół godziny przed każdą Mszą św.
 2. Kalendarz liturgiczny: we wtorek – wspomnienie ś Barnaby, apostoła; w czwartek – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła; w piątek – bł. Michała Kozala, bpa i męczennika.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej objawiającej Cudowny medalik o godz. 18.00.
 4. Zmiany Róż żywego Różańca: w czwartek – ś Antoniego, w sobotę – św. Zofii. Dzisiaj o godz. 17.15 spotkanie wszystkich członków Róż Żywego Różańca.
 5. Zgodnie z życzeniem parafian zainstalowaliśmy klęczniki przy stopniu komunijnym, by osoby mające problemy ze wstawaniem, mogły w czasie przyjmowania Komunii św. uklęknąć. Dziękujemy bardzo Panu Jakubowi Bafia za wykonanie klęczników.
 6. Bardzo prosimy o segregowanie śmieci na cmentarzu. Są kontenery na tworzywa sztuczne i na szkło. Jeśli jest taka możliwość śmieci zabierajmy do domów.
 7. Dzisiaj po Mszach ś krucjatki i ministranci zbierać będą do puszek ofiary na wyjazd wakacyjny, jednocześnie dziękują za dotychczasowe wsparcie finansowe. Dla ofiarodawców przygotowali wspólnie z rodzicami słodki upominek.
 8. W niedzielę 16 czerwca o godz. 11.30 rozpocznie się w Krakowie na pl. Matejki X Marsz dla Życia i Rodziny. Zapraszamy.
 9. W przyszła niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. Stefana Koska CM, misjonarza pracującego w Kongo, który wygłosi kazania. Po Mszach św. będzie możliwość wparcia finansowego pracy misjonarzy.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego śp. Józefa Stachoń-Goł z os. Oberconiówka.

 Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz i kustosz