Ogłoszenia Duszpasterskie: IX Niedziela Zwykła 02 czerwca 2024

 1. Zapraszamy w czerwcu na nabożeństwo do NSPJ, w tygodniu po Mszy św. wieczornej   a w niedziele o 17.30. Spowiedź w naszym sanktuarium  pół godziny przed każdą Mszą.
 2. Dzisiaj dodatkowa Msza ś za zmarłych na cmentarzu o godz. 16.00.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na utrzymanie naszego sanktuarium.
 4. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek-wspomnienie ś męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej objawiającej Cudowny medalik o godz. 18.00.
 6. Zmiany Róż żywego Różańca: w poniedziałek- św. Barbary; w piątek – Matki Bożej Różańcowej.
 7. Do czwartku włącznie trwa Oktawa Bożego Ciała – zapraszamy na procesję po Mszy św. o godz. 18.00.
 8. Serdecznie dziękujemy wszystkim – parafianom i gościom, którzy dali świadectwo wiary poprzez uczestnictwo w procesji w uroczystość Bożego Ciała. Rodzinom, które przygotowały ołtarze, oraz wszystkim grupom i parafianom, którzy w sposób czynny zaangażowali się w przygotowanie i przebieg tej uroczystości.
 9. W przyszłą niedzielę krucjatki i ministranci zbierać będą do puszek ofiary na wyjazd wakacyjny. Dziękujemy za wsparcie.
 10. Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami Rekolekcje dla mężczyzn u Misjonarzy. Sesja odbędzie się w dniach 14-16. czerwca. Temat to służ Szczegóły dostępne na plakacie, a także w mediach społecznościowych i Internecie. Zapisy trwają.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz i kustosz