Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 26 maja 2024 r.

 1. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 17.30, w tygodniu do piątku włącznie po Mszy św. wieczornej. Spowiedź w naszym sanktuarium pół godziny przed każdą Mszą św.
 2. Dzisiaj o godz. 12.00 w auli pod kościołem odbędzie się I Zespołowy Przegląd Recytatorsko-Gawędziarski dla członków Małego Giewontu, którego celem jest promocja gwary i poezji góralskiej wśród najmłodszych. Zapraszamy.
 3. W poniedziałek 27 dzień miesiąca Msza ś i Procesja Różańcowa Światła o godz. 18.00. Wcześniej o godz. 17.30 nabożeństwo majowe.
 4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VI i VII we wtorek o godz. 17.00.
 5. Kalendarz liturgiczny: w środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; w czwartek-Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa; w piątek-święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny; w sobotę- wspomnienie św. Justyna, męczennika. W piątek ze względu na oktawę Bożego Ciała ks. Proboszcz udziela dyspenzy od pokarmów mięsnych dla wszystkich stołujących się na terenie naszej Parafii.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej objawiającej Cudowny medalik o godz. 18.00.
 7. Spotkanie Apostolatu Maryjnego we wtorek po Mszy św. wieczornej na plebanii.
 8. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. za zmarłych na cmentarzu o godz. 16.00.
 9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 złożymy życzenia imieninowe Siostrze Natalii Bąk Przełożonej Domu Zakopiańskiego Sióstr Służebniczek oraz Dyrektorce Przedszkola.
 10. Do wspólnej modlitwy zapraszamy w tym tygodniu Róże: w poniedziałek- św. Wincentego a Paulo; we wtorek- św. Moniki; w środę – św. Rodziny; w sobotę- św. Teresy.
 11. W najbliższy czwartek 30 maja – Uroczystość Bożego Ciała. O godz. 8.00 Msza św. i I ołtarz na os. Mrowce Górne 35 B na posesji Państwa Pawlikowskich; następne ołtarze: u Państwa Józefa i Marii Mrowca-Ciułacz: Mrowce 9 A oraz u Państwa Stanisława i Marii Topór-Huciański Mrowce Dolne 19B, ostatni ołtarz w kościele. Po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza św. w kościele oraz o godz. 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Prosimy o przyozdobienie trasy, którą będzie szła procesja z Najświętszym Sakramentem oraz swoich domów. Zelatorów Róż Żywego Różańca i rodziny dekorujące ołtarze prosimy o skontaktowanie się z siostrą Stanisławą zakrystianką. Plan procesji Bożego Ciała i Oktawy wywieszony jest w gablocie ogłoszeń. Ojców dzieci I Komunijnych prosimy o niesienie figury Niepokalanej. Zapraszamy do udziału w procesji dzieci I Komunijne, rocznicowe, Zespół Giewont, Muzykę. Strażaków OSP Olcza prosimy o zabezpieczenie trasy procesji. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. Szczepan Szpoton, rektor seminarium Księży Misjonarzy w Krakowie. Próba dla dzieci sypiących kwiatki na procesji w Boże Ciało i w Oktawę we wtorek o godz. 17.30.
 12. Procesja w ramach Oktawy Bożego Ciała do czwartku włącznie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
 13. Od soboty 1 czerwca zapraszamy na nabożeństwo do NSPJ, w tygodniu po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 a w niedziele o 17.30.
 14. W I sobotę miesiąca 1 czerwca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.15.
 15. Zapraszamy na XXVII Pieszą Pielgrzymkę Sursum corda szlakiem papieskim z Zakopanego do Ludźmierza w dniu 1 czerwca. Rozpoczęcie o godz. 7.00 w Sanktuarium na Krzeptówkach. Dokładne informacje na tablicy ogłoszeń.
 16. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 18-25 września br. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Jacek Lasoń CM – proboszcz i kustosz