Ogłoszenia Duszpasterskie Zesłanie Ducha Świętego – 19 maja 2024

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej a w niedziele o godz. 17.30.
 2. Dzisiaj o godz. 15.00 rozpocznie procesja Maryjna z Krzeptówek do parafii św. Krzyża w Zakopanem z udziałem Orkiestry Dętej i Banderii konnej. Zachęcamy wszystkich, którzy uczestniczą w Banderiach konnych oraz wszystkich wiernych do udziału w tym wydarzeniu i modlitwy za Kościół Święty, naszą Ojczyznę i pokój na świecie.
 3. W dniu wczorajszym w Seminarium Księży Misjonarzy na Stradomiu święcenia kapłańskie przyjęło 3 diakonów a święcenia diakonatu 8 kleryków. Wspierajmy ich nasza modlitwą i prośmy o nowe powołania.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik o godz.18.00.
 5. W kalendarzu liturgicznym: dzisiaj kończy się okres wielkanocny; w poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła – Msze św. z kazaniem o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W czwartek święto – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek-wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych; w następną niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy, Dzień Matki. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby organizacyjne uroczystości beatyfikacyjnych ks. Michała Rapacza w Krakowie 15 czerwca br.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w auli pod kościołem odbędzie się I Zespołowy Przegląd Recytatorsko-Gawędziarski dla członków Małego Giewontu, którego celem jest promocja gwary i poezji góralskiej wśród najmłodszych. Zapraszamy.
 7. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Józefa, w piątek- św. Jana Chrzciciela.
 8. W czwartek 30 maja przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Uroczystościom będzie przewodniczył ksiądz Szczepan Szpoton CM, rektor seminarium Księży Misjonarzy w Krakowie, obchodzący w tym roku 15. rocznicę kapłaństwa. Procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 8.00 przy ołtarzu na Mrowcach Górnych u Państwa Pawlikowskich. Dokładniejsze informacje podamy za tydzień.  
 9. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 18-25 września br. Plan pielgrzymki na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Stanisława Cisoń z os. Walkosze.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz i kustosz