Ogłoszenia Duszpasterskie: Wniebowstąpienie Pańskie – VII Niedziela Wielkanocna 12 maja 2024 roku

 1. Dziś w naszych modlitwach w sposób szczególny polecamy dzieci, które na Mszy św. o godz. 11.00 przystąpią po raz pierwszy do Komunii świętej.
 2. Także dzisiaj zapraszamy wszystkich członków Róż Żywego Różańca i chętnych do wstąpienia do tej grupy modlitewnej na spotkanie o godz. 17.15.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej a w niedziele i święta o godz. 17.30.
 4. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 grupa dzieci z klasy czwartej będzie przeżywać pierwszą rocznicę swojej Komunii świętej. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.  Próba uroczystości w poniedziałek i środę o godz. 16.00. 
 5. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek- wspomnienie NMP z Fatimy; we wtorek – święto św. Macieja, apostoła; w czwartek- święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha św.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik o godz.18.00.
 7. W tym tygodniu swoją zmianę mają następujące róże: w poniedziałek – św. Antoniego; w środę – św. Zofii; w czwartek – św. Jana Pawła II; w piątek  – św. Jadwigi Królowej.
 8. W czwartek  na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji  siostry Zofii z racji jej imienin, posługującej w przedszkolu Sióstr Służebniczek.
 9. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna we wtorek.
 10. Kustosz z Krzeptówek zaprasza na uroczystości fatimskie od 13 do 20 maja. Dokładny plan na stronie sanktuarium z Krzeptówek. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 – rozpocznie się uroczysta procesja Maryjna z Krzeptówek do parafii św. Krzyża w Zakopanem. Uroczystościom przewodniczyć będzie Rektor Sanktuarium z Fatimy.
 11. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 18-25 września br. Plan pielgrzymki na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 13.  Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Czesławę Ustupską z os. Mrowce.

Ks. Jacek Lasoń – proboszcz i kustosz