Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedziela Zwykła 11 lutego 2024 roku

 1. Serdecznie witamy wszystkich gości, życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.   Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.00. W tygodniu o godz. 7.00 i 18.00. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w środę o godz. 18.00.  Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą. 
 2. Dzisiaj zapraszamy wszystkie Róże Żywego Różańca na spotkanie i modlitwę różańcową o godz. 17.15.
 3. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: Trzeźwość polską racja stanu a od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji, pojednanie z Bogiem i bliźnimi.
 4. Kalendarz liturgiczny: w środę święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.
 5. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Różańcowe:
  we wtorek – św. Antoniego; w czwartek – św. Zofii; w piątek- św. Jana Pawła II; w sobotę– św. Jadwigi Królowej.
 6. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00; 9.00; 11.00; 18.00. W środę obowiązuje post ścisły oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.   
 7. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa: w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o godz. 18.00 oraz o godz. 20.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.15. W Polsce za udział w nabożeństwach wielkopostnych można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy również do podjęcia i realizacji postanowień wielkopostnych.
 8. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy rozebrali choinki, żłobek i dekorację świąteczną oraz posprzątali kościół. Bóg zapłać.
 9. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 18-25 września br. Plan pielgrzymki na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – przy wyjściu można nabyć tygodnik „Gość Niedzielny” i Gość Extra na Wielki Post.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz