Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Zwykła 21 stycznia 2024 roku

  1. W całym Kościele przeżywamy dziś „Niedzielę Słowa Bożego”. Zachęcamy do codziennego osobistego rozważania Pisma św.  Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta życzymy zdrowia, szacunku i miłości od wnucząt oraz wszelkiego Bożego błogosławieństwa. Dzisiaj po Mszy o godz.11.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej z Olczy zapraszają na występ dla Dziadków i Babć w auli pod kościołem.
  2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci: życzymy Wam dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.00. W tygodniu o godz. 7.00 i 18.00. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w środę o godz. 18.00. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.
  3. Kalendarz liturgiczny: w środę – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – Uroczystość Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła – dla nas misjonarzy św. Wincentego a Paulo to kolejna rocznica powstania naszego Zgromadzenia. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, by powierzać Bogu Zgromadzenie Misji, prowadzone dzieła oraz prosić o nowe powołania; w piątek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.   
  4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII we wtorek 23 stycznia o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie. Obecność obowiązkowa.
  5. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Różańcowe: w środę – św. Jana Chrzciciela; w sobotę – św. Wincentego a Paulo.
  6. W sobotę 27 stycznia zapraszamy na Mszę św. i procesję Różańcową Światła o godz. 18.00.
  7. Trwa XV Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych. Szczegółowe informacje o miejscach i godzinie koncertów znajdują się na plakacie i folderach pod chórem.
  8. Pallotyni z Krzeptówek zapraszają na Seminarium odnowy wiary – ośmiotygodniowe rekolekcje dla wszystkich, którzy chcą umocnić lub znaleźć wiarę w Boga. Seminarium poprowadzi Witek Wilk – szczęśliwy mąż, ojciec czwórki dzieci, ewangelizator, perkusista, założyciel sieci księgarnio-kawiarni Niebo w Mieście. Obdarzony łaską przyprowadzania ludzi do Boga, prowadzi rekolekcje dla ludzi wszystkich stanów w wielu krajach. Spotkanie będą się odbywały w każdy wtorek od 30 stycznia do19 marca 2024 roku o godzinie 20.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  10. Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Zofię Skobel z d. Ustupska z os. Rybkówka.      

Ks. Jacek Lasoń CM-proboszcz