Ogłoszenia Duszpasterskie: Niedziela Chrztu Pańskiego – 7 stycznia 2024 roku

 1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego – kończy cykl obchodów „skupionych wokół misterium Wcielenia (Zwiastowania, Bożego Narodzenia, Objawienia Pańskiego), które wspominają początek naszego zbawienia (KKK 1171). Od jutra w liturgii początek okresu zwykłego.
 2. Zapraszamy dzisiaj parafian i gości do Rodzinnego Olczańskiego Kolędowania o godz. 16.00 w auli pod kościołem.
 3. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.
 4. Spowiadamy codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w środę o godz. 18.00.
 5. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek- Matki Bożej Różańcowej; w sobotę – św. Antoniego.
 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich członków Róż Żywego Różańca i chętnych do wstąpienia do tej grupy modlitewnej na spotkanie i modlitwę różańcową o godz. 17.15.
 7. Trwa wizyta duszpasterska tzw. Kolęda. Dokładny program wywieszony jest w gablocie pod chórem oraz podany na stronie parafii w internecie.
 8. Zapraszamy na pielgrzymkę na Litwę w dniach 15-21 kwietnia 2024 r. Zapisy do końca stycznia w zakrystii. Plan z tyłu kościoła i na stronie internetowej parafii.
 9. Trwa XV Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych. Dokładne informacje o wykonawcach i miejscu koncertu znajdują się na plakacie z tyłu kościoła.
 10. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tace na utrzymanie naszego sanktuarium.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz