Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Adwentu – 24 Grudnia 2023 roku

  1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu oraz Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Po Mszach św. można zabrać do domów Światełko Betlejemskie. O ile to możliwe na głos dzwonów o godz. 17.00 zasiądźmy do wigilijnego stołu. Nie zapomnijmy o modlitwie, podzieleniu się opłatkiem, ale wcześniej o pojednaniu z Bogiem w sakramencie pokuty oraz z drugim człowiekiem w rodzinach i w sąsiedztwie. Pamiętajmy o odczytaniu fragmentu Ewangelii św. Łk o Narodzeniu Pańskim i tradycji śpiewania kolęd.
  2. Pasterka w naszym kościele o godz. 22.00 i 24.00. Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia SOS. O godz. 23.15 koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszego Parafialnego Regionalnego Zespołu  
  3. W Boże Narodzenie Msze św. o 9.00, 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
  4. W drugi dzień świąt 26 grudnia czcimy św. Szczepana, męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz.11.00 zapraszamy na Jasełka w wykonaniu Małego Zespołu Giewont. Po Mszach św. pobłogosławimy owies. W święta nie będzie nabożeństw eucharystycznych.
  5. Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim którzy przyczynili się do posprzątania i przystrojenia naszego kościoła na czas świąt. Dziękuję Panu Andrzejowi Macurze za koordynację i nadzór nad pracami; pracownikom naszej parafii; P. Krzysztofowi i Grzegorzowi, ks. Jackowi; Panu Andrzejowi Skupniowi i P. Tomaszowi Migiel za ofiarowanie przepięknych choinek do naszego sanktuarium. Dziękujemy Siostrze Stanisławie Migas oraz pani Marii Pawlikowskiej za przystrojenie figur w szopce i wszystkim, którzy w tym czasie pomogli posprzątać i przystroić świątynię.
  6. Zapraszamy na XV Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych. Dokładne informacje o wykonawcach i miejscu koncertu znajdują się na plakacie z tyłu kościoła.
  7. Numer świąteczny Gościa Niedzielnego.

Ks. Jacek Lasoń CM-proboszcz