Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Adwentu 17 Grudnia 2023 Roku

 1. Dzisiaj obchodzimy III Dzień Modlitw o Dar Potomstwa dla małżeństw. Na nabożeństwie różańcowym o godz. 17.30 prowadzonym przez Małżeństwa z Kościoła Domowego modlić się będziemy za małżeństwa, które doświadczają bólu przedłużającego się oczekiwania na dziecko prosząc Boga przez wstawiennictwo Maryi o dar potomstwa dla nich. Zapraszamy szczególnie na to nabożeństwo młode małżeństwa.
 2. Jutro, w poniedziałek 18 grudnia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią św.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na wsparcie Kościoła na Wschodzie. Zebrano 2110 zł.
 4. Zapraszamy na ostatni tydzień rorat o godz. 7.00. W piątek prosimy dzieci o przyniesienie na roraty podpisanych i uzupełnionych naklejkami plansz z tegorocznych rorat, najgorliwszych nagrodzimy na roratach w sobotę 23 grudnia.
 5. W tym tygodniu spowiadamy jak zawsze pół godziny przed każdą Mszą św.
 6. Pod chórem do nabycia opłatki i świece Caritas na stół wigilijny.
 7. Do wspólnej modlitwy zapraszamy w tym tygodniu Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Jadwigi Królowej i św. Katarzyny Laboure; we wtorek – św. Józefa; w sobotę – św. Jana Chrzciciela.
 8. Za tydzień IV Niedziela Adwentu oraz Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Będzie możliwość zabrania do domów Światełka Betlejemskiego. O ile to możliwe na głos dzwonów o godz. 17.00 zasiądźmy do wigilijnego stołu. Nie zapomnijmy o modlitwie, podzieleniu się opłatkiem, ale wcześniej o pojednaniu z Bogiem w sakramencie pokuty oraz z drugim człowiekiem w rodzinach i w sąsiedztwie. Pamiętajmy o odczytaniu fragmentu Ewangelii św. Łk o Narodzeniu Pańskim i tradycji śpiewania kolęd.
 9. Pasterka w naszym kościele o godz. 22.00 i 24.00. Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia SOS. O godz. 23.15 koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszego Parafialnego Regionalnego Zespołu  
 10. W Boże Narodzenie Msze św. o 9.00, 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 11. W drugi dzień świąt 26 grudnia czcimy św. Szczepana, męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz.11.00 zapraszamy na Jasełka w wykonaniu Małego Zespołu Giewont. Po Mszach św. pobłogosławimy owies. W święta nie będzie nabożeństw eucharystycznych.
 12. Zapraszamy rodziny naszej parafii do zaprezentowania 2 kolęd w ramach Rodzinnego Olczańskiego Kolędowania w niedzielę 7 stycznia 2024 r. o godz. 16.00. Zapisy w zakrystii.
 13. Zapraszamy na pielgrzymkę na Litwę w dniach 15-21 kwietnia 2024 r. Zapisy do końca stycznia w zakrystii. Plan z tyłu kościoła i na stronie internetowej parafii.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 15. Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Helenę Łowisz z domu Mrowca.

Jacek Lasoń CM – proboszcz